Wpis z mikrobloga

Dziś jest ten dzień w którym trafiliście na fajnego OPa. Otóż kilka miesięcy temu pytałem Was czy jest sposób ogarnąć #starlink na FVAT. Wracam z dobrymi wiadomościami - jest. Udało mi się znaleźć mały "hack" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zapraszam drodzy przedsiębiorcy do lektury.

#protip #lifehack #spacex #elonmusk #internet #internetmobilny #isp #b2b #firma #programista15k #programista25k

Trick jest prosty i polega na wpisaniu odpowiednich danych do formularza rozliczeniowego - a w zasadzie danych które nie powinny się tam znaleźć, ale nie ma żadnej walidacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pobierz Pit1337 - Dziś jest ten dzień w którym trafiliście na fajnego OPa. Otóż kilka miesięc...
źródło: comment_1662462745WxPXvcVsLqPxpbIQKKqldg.jpg
  • 33
@Pit1337: Ja wiem jak to wygląda, bo sam mam taki sam temat w swojej firmie i znam ten problem i rozmawiałem długo i szczegółowo na ten temat z księgową i to jest po prostu szara strefa niezdefiniowana w prawie bo przecież STARLINK INTERNET SERVICES LIMITED wystawia Ci fakturę na której jest twój NIP/FIRMA/ADRES. VAT ci się należy, ale US to interpretuje jak chce.
@Gjt1337: @Pit1337: jak to możliwe w ogóle, że są zarejestrowani w Dublinie, czyli w UE i podczas zamawiania nie oferują możliwości wystawienia normalnej faktury? Rozumiem jakby w jakimś buntustanie byli zarejestrowni, ale czy wszystkie firmy w UE nie mają obowiązku wystawiania noralnych faktur na takie dane jakie ty chcesz i normalnie faktura generowana jako WNT przedsiębiorca->przedsiębiorca?
@Pit1337: śliski temat, jak wszystko co wystawiane przez irlandzkie czy maltańskie spółki. Jak księgowa klepnie to git, w ostateczności to ona bierze odpowiedzialność za to. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pit1337: do pewnego zakresu za rozliczenia i ewentualnie doradztwo czy coś może się kwalifikować np jako koszt może odpowiadać księgowy. Oczywiście jeżeli umowa to przewiduje.
@Pit1337: @Gjt1337: odpowiedź od supportu:

Obecnie nie możemy dodawać numeru NIP firm lub nazw firm do faktury, ponieważ nasza usługa jest przeznaczona do celów mieszkaniowych/indywidualnych według zasad i warunków usługi. Współpracujemy z naszym zespołem, aby móc udostępnić tę opcję małym lub większym firmom, gdy zaczniemy oferować konta firmowe, ale w tej chwili nie możemy tego zapewnić.

Obecnie oferta biznes jest wdrażana i można będzie wkrótce zostwić depozyt na https://www.starlink.com/business (depozyt
Ok spoko dzięki za wątek, @Pit1337. Mam jednak pewne wątpliwości do odpowiedzi tego supportu:

- czy aby na pewno chodzi o $? Przecież to nawet zamożniejszym firmom się nie będzie opłacało. 12K za antene i potem 2400 na miesiąc? Za 300-400 mb? No chyba kogoś pogrzało. Jestem niemal pewien, że powinny tam być złotówki. I wtedy tak, to się zgadza, za firmy biorą 2x taki abonament bo w tej chwili jest
@Pit1337: Hmm, dziwne to trochę ... Tak czy siak, myślę, że zawsze najbezpieczniejsza opcja to w przypadku niepewności - odpuścić. Tym bardziej, że nie ułatwiają nam tego produkując dokumenty nie wypełniające naszej ustawy o VAT. W koszty możesz wrzucić brutto i tak bym zrobił. Przynajmniej na dochodówce sobie ulżyj :)