Wpis z mikrobloga

Czy to są te rekiny biznesu o których mowa w mediach?

Od stycznia mam wystawione ogłoszenie na dom gdzie cenę opuściłem z 870 tys. do 750 tys. z powodu kradzieży instalacji podczas mojej nieobecności w nim. Z narzeczoną zdecydowaliśmy się iść w stronę wynajmu bo ciężko, aby ktoś wyłożył w obecnych czasach 750 tys. na nieruchomość w którą trzeba jeszcze trochę doinwestować (instalacja rozkradziona) i sprowadziło się to do tego, że mamy swój biznes plan, podpisane umowy z instalatorami pieca gazowego, niedługo zakupimy
meble pod najem pracowniczy no i urządzimy kuchnię dla nich. No cud malina, lekko do wydania jakieś 50 tys. zanim dom zacznie zarabiać na siebie. Spokojnie nas na to stać mimo posiadanego kredytu.

Wczoraj do mnie dzwoni pośrednik, że jest chętny kupiec na dom. Kupi od nas za 700 tys. z czego da nam pieniądze w gotówce 180 tys. jako wkład własny, a resztę gdy sprzeda swoje 3 pokojowe mieszkanie. Odrzuciliśmy jego propozycję ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#nieruchomosci
  • 9
@samuray: co dlaczego? Jeśli pytasz czemu odrzuciliśmy propozycję. To nie będziemy na to czekać, aż ktoś sprzeda mieszkanie. Kredyt trzeba płacić, dom generuje koszty, a w naszym biznes planie te minimum zapewnia spłatę kredytu i opłatę mediów (łącznie jakieś 6 do 7 tys. miesięcznie) i możemy tak sobie przeczekać parę lat aż minie okres karencji płacenia podatku dochodowego do urzędu skarbowego za sprzedaż domu powyżej ceny, niż ta co my zakupiliśmy
@poison101: 2.8 tys. za metr to bym sprzedał w momencie gdybym nie robił żadnych inwestycji. W tym czasie zrobiliśmy instalację elektryczną, panele, okna i teraz instalację gazową. Osobiście nie będę sprzedawał za mniej niż 3.2 tys. za metr w momencie gdy mogę rozruszać biznes i mieć z tego pieniądze na pasywny dochód do końca życia.
W okolicy ludzie sprzedają domy za ~5.5 tys. za metr z czego mają one od 150
@Tatiagla piszesz umowę przedwstępną z datą podpisania umowy notarialnej do 3 miesięcy. 180 tys bierzesz jako zadatek. Jak się typ nie wyrobi w 3 miesiąc to masz dom i 180 tys.
Gdzie tu ryzyko?
Gdzie tu ryzyko?


@szuineg: Zobowiązania i zablokowany zysk z wynajmu przez 3 miesiące, gdzie już zainwestowaliśmy w nowe ogrzewanie i automatycznie wartość domu w naszej opinii wzrosła o te 20 tys.