Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co myślicie o zamieszkaniu w #lodz ? Dużo jest złej sławy, prześmiewczych memów itd. Jak to ma się do prawdy? "Kuszą" ceny mieszkań. W jakimś głupim Nowym Sączu czy innych powiatowych wcale nie jest jakoś taniej. Marzyłem o #krakow ale ceny to często kilkanaście tys. zł za m2 i wydaje mi się, że z cenami jest podobnie jak w #warszawa Może ewentualnie #czestochowa ? Singiel, oszczędności 160k zł. W ok. 1.5 roku myślę, że ok 250k zł spokojnie do osiągnięcia jeśli będę dalej w domu z rodzicami. Ale wiadomo, że jest ryzyko że nie dogonię zmieniających się cen.

Nie zależy mi na centrum, ale fajnie gdyby był w miarę możliwości wygodny dojazd do niego. Czyli np. bardziej przewidywalny dojazd tramwajem (nawet jeśli jest długi) niż dojazd autobusem z przesiadkami. Praca póki co zdalna.

#kredyt #kredythipoteczny #nieruchomosci

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6315f0c82b78520d6299c2c8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Co myślicie o zamieszkaniu w #lodz ...
źródło: comment_16624386506lb6iUJrFjazn8eHnCA3zE.jpg
  • 44
via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
@AnonimoweMirkoWyznania: mi tam się w Łodzi dobrze żyję ¯\_(ツ)_/¯ mieszkam na obrzeżach , ale mi z pewnością w centrum jakiegokolwiek miasta by mi się kiepsko funkcjonowało. Więc dla mnie moja okolica jest super, bo mam dość spokojnie i blisko fajne tereny spacerowe (mam pieski). A jak mnie coś tknie, że muszę do centrum ruszyć to mam 25 min jednym tramwajem bez przesiadek i jestem w samym środku Łodzi. Dodatkowo obczaj przystanki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
@AnonimoweMirkoWyznania: komunikacja w Łodzi nie istnieje, bez auta będzie Ci ciężko się poruszać. Mamy fatalny stan dróg, remonty które są robione bez głowy i przeciągają się miesiącami. Osiedle które spełnia twoje wymagania to olechow/janow. Cholernie zielone, dwa tramwaje do centrum. Część retkinii, Radogoszcz. Osobiście szukałbym Radogoszcz,, olechow
@yhbgrobdoivbvwamsv: a Ty ile innych miast widziales poza Łodzią i Warszawą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Korzystajad z sytuacji mam pytabie do Łodzian, bo akurat od Was wrocilem. Czemu u Was wszyscy jezdza srodkowym pasem? Czy to ma cos wspolnego z kosmicznie dlugim czekanie na zielone swiatlo :D
@yhbgrobdoivbvwamsv: Widziałem w swoim życiu sporo miast i naprawdę uważam, że Łódź jest jednym z najbrzydszych. W żadnym innym mieście nie widziałem tyłu zdewastowanych budynków i ulic co właśnie w Łodzi. Nawet na takiej Piotrkowskiej która niby jest wizytówką miasta co chwilę widać jakieś rozwalone kamienice, budy z kebabami, meneli na ławkach itp. Miasto ma potencjał bo np. ma całkiem spoko przemyślany system dróg (przynajmniej dla mnie jako osoby która bywa
BiałogłowyWładca: Jako Łodzianin od dawien dawna powiem, że przeciętnie mi się tutaj żyje. Najgorsze są remonty, które niemiłosiernie się ciągną, oraz komunikacja miejska - za chwilę najdroższa w Polsce z bardzo marną jakością (sytuację ratuje ŁKA). Drogi - obraz nędzy i rozpaczy. Ogólnie jest gdzie wyjść i pospacerować (mieszkam na Balutach, jest sporo terenów zielonych), ładne i brzydkie miejsca znajdą się wszędzie, tylko w Łodzi tych brzydkich jest więcej. Nawet Piotrkowska
**Prawie_łodzianin**: Mieszkam w Łodzi od 7 lat, i co mogę powiedzieć - miasto jest moim zdaniem turbo brzydkie, turbo nudne, a miejscami turbo patologiczne. Pamiętam jak wjeżdżałem tu przy przeprowadzce, te dziurawe drogi, stare tramwaje, zawalone kamienice powiedziały mi wszystko.

To nie jest miasto dla każdego, to na pewno. Docelowo i dla mnie nie jest jakoś mega atrakcyjne, ale ma sporo zalet dla ludzi którzy się w życiu wyszaleli i nie mają
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak nie jest to jakaś praca za najniższą to da się całkiem dobrze zarobić w korpo w porównaniu do podobnych miast. Miasto jak każde inne, osobiście mi się tu żyje bardzo dobrze, ale żeby porównywać kilkusetletni Kraków do ledwo co założonej Łodzi to trochę XDD
Jak masz obawy i pracujesz zdalnie to przyjedź na tydzień czy miesiąc i zobaczysz czy specyfika i klimat miasta ci pasuje. To nie jest Kraków