Wpis z mikrobloga

Mireczki, chcemy się zabezpieczyć przed brakiem prądu/gazu, padła decyzja o wybudowaniu w salonie #kominek ;
pytanie teraz czy takie wkłady kominkowe z Leroy/Obi są coś warte? Np takie:
https://www.obi.pl/kominki/nordflam-wklad-kominkowy-zeliwny-trent-prosty-14-kw/p/6441844

Raczej nie mamy wysokiego budżetu żeby dać więcej niż 3k zł za sam wkład (razem z kominem i obudową pewnie trudno będzie się zmieścić w 6k); to ma być alternatywa do ogrzania się, także coś małej mocy (do 10kW) w zupełności wystarczy
Jedyne na co zwracam uwagę to czy szyba ma system pirolizy, tzn że utrzymuje czystość.
Może ktoś jest na świeżo po montażu czegoś podobnego. #budownictwo #ogrzewanie
  • 9
@warszawiak39: ten piec ma 14 kw przynajmniej tak wynika z opisu, a to jest dosc sporo. Wszystko zalezy od tego jak duze masz pomieszczenie, w ktorym masz zamiar zamontowac piec. Ja mam salon o powierzchni okolo 15m2 i stove o mocy 5kw i jest zupelnie wystarczajacy. Pale niemal wylacznie drewnem i salon mam elegancko dogrzany, a i cieplo idzie w gore na sypialnie. Tyle ze u mnie nie ma mrozow, jak
@warszawiak39: Nie nie są nic warte, największe gówno.
Zerknij na firme kratki, budżetowe ale trzymają jakiś poziom, z troszkę lepszych zobacz na gotową kozę od romotopa, dasz ten tysiąc czy dwa więcej ale już bez obudowy
@mirek_wyklety: salon 25m, plus na piętrze 60m2 do ewentualnego ogrzania; kozy nie montuję;
Co do wkładów za 4-5tys to nie wiem czy jest sens, szwagier kupił taki właśnie marketowy z Castoramy i elegancko działa 8 lat już (tylko szybę ma właśnie z opcją samoczyszczenia)
@atrophy: ceny zaczynają się od 4.5tys ( ͡° ʖ̯ ͡°), nie jest to tanie rozwiązanie
Zastanawiam się poza tym co się dzieje z kominkiem (oprócz szyby) żeby mógł się "zużyć", przecież się nie przepali
@warszawiak39: trochę się dzieje. Odchodzi lakier, pękają szyby, pękają cegły szamotowe wewnątrz, psuje się dolot powietrza albo klapa, uszczelka puszcza, jak jest głupio zaprojektowana rączka do otwoerania to może się stopić.