Wpis z mikrobloga

Potrzebowałem czegoś w miarę wydajnego do internetu, oglądania czegoś poza domem, z pełną i wygodną klawiaturą. Przede wszystkim mobilnego. Warunek był tylko aby miał około 12". 14" odpadały na starcie. Przejrzałem sporo sprzętu, rozważałem i używańce i nówki. Moją uwagę przykuły poleasingowe ThinkPady X260. Wiem, że to stary dwurdzeniowiec, ale dla mnie wydajność ma w sam raz, nawet z zapasem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Znalazłem sztukę z matrycą Full HD (większość miała tylko HD), która nie była zajechana i była w dobrym stanie.
No i stało się, dołączyłem do posiadaczy ThinkPadów. Za niecałe 700 zł mam świetny, malutki sprzęcior z baterią na 5 godzin, podświetleniem klawiatury (nie podświetla klawiszy z cyframi i znakami, takimi jak nawiasy - nie wiem czy tak ma być ale nie przeszkadza specjalnie). Jedyne mankamenty: lekkie ryski na ekranie od klawiatury - nie widać dopóki się nie wyłączy ekranu i nie spojrzy pod światło, ciężko działał klawisz "C" - po oczyszczeniu śmiga jak marzenie. Nawet ekran nie ma odbarwień, tylko w dolnych rogach odrobinę widać coś przy pełnej jasności na ciemnym tle. Klawiatura bardzo wygodna, właśnie z niej korzystam, trackpointa już dawno nie miałem i raczej nie będę używać, bo touchpad jest świetny. Przyciski przy touchpadzie ma jeszcze bardziej wygodne. Zdążyłem sprawdzić go w tym do czego zamierzam go używać i na razie jest bajka. Nawet widzę już dla niego więcej zastosowań niż planowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz pytanie: czy klawiatura powinna się podświetlać właśnie w taki sposób, że nie podświetla klawiszy numerów i znaków specjalnych? Ponadto czy jako świeży posiadacz ThinkPada powinienem wiedzieć coś jeszcze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#thinkpad #x260 i trochę #chwalesie
Tr8025 - Potrzebowałem czegoś w miarę wydajnego do internetu, oglądania czegoś poza d...

źródło: comment_1662396629Bafs8C3PZJcBDPhBBhlj3j.jpg

Pobierz
  • 35
@suqmadiq2ama: A widzisz, nie zauważyłem wcześniej naklejek. Faktycznie są, dzięki, nie wiedziałem że jestem aż tak ślepy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nad Linuxem się zastanawiałem, ale na szybko miałem pod ręką pendriva z wykastrowanym Windowsem xD
@suqmadiq2ama: Ja swojego kupiłem za 400 zeta jakoś w 2020 r., a potem tylko RAM i bateria. Łącznie jakieś 650 zł albo coś około. Potem x230 wyzionął ducha, ale dało się go jeszcze odratować.

Teraz tylko bateria do wymiany, bo jak ostatnio patrzyłem, to pojemność spadła do 40%.
@suqmadiq2ama: Jestem pod wrażeniem tego sprzętu. Jak na już dość stary model, często po przejściach, to jest zadziwiająco wytrzymały i użyteczny. Druga bateria kusi, zwłaszcza że w tym egzemplarzu nie mam wewnętrznej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rave_77: Wyjątkowo tanie sprzęty jak na to co oferują. Co się stało z tym x230?
@suqmadiq2ama: Jedno Lenovo mam, G505 (wydajność jest w nim żartem), kupiony za jakieś grosze jako "maszyna do pisania" na wyjazdach. Jedyne jego zalety to niezła klawiatura, czas pracy na baterii i teraz dodatkowo taki sam zasilacz jak w ThinkPadzie. Ogółem czuć, że ThinkPad nie jest typowym ich laptopem. Znajoma miała jakieś inne Lenovo, wydajniejsze, nowsze i po jej przygodach ciężko było mi zaufać tej firmie xD

@mlynarz_z_mlynkowa: Dzięki. Jutro go
@suqmadiq2ama: Jutro go rozkręcam. Oczyszczę, wymienię pastę. Już teraz okazji zerknąłem jak jest zbudowany na youtubie i muszę przyznać, że to jest genialna konstrukcja. 8 śrubek i dostęp do wszystkiego. Tylko w jednym HP mam też tak dobry dostęp i łatwą konserwację. Już sporo laptopów naprawiałem i widziałem jak czasami wnętrze jest zbudowane, także tutaj ogromny plus. Kolejna zaleta ThinkPada
@Tr8025: No widzisz, fajnie masz rozkręcając takiego X260, ja się zbieram z wymianą pasty + termopada z 6 lat, bo nie mam jakoś ochoty i zapału do rozkręcenia swojego X230 ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale temperatury w idlu są średnie, bo w okolicy 50 się kręcą, a jak odpale chrome i się poładuje wszystko to dobija do 65-75 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mlynarz_z_mlynkowa: Tak pooglądałem i X230 to ewidentnie "stara szkoła" konstrukcji laptopów. Niewygodna, nieserwisowalna jak ktoś nie ma wprawy, no i jest ryzyko wzbogacenia się o jedną czy dwie śrubki ( ͡° ͜ʖ ͡°). U mnie przy Operze około 45 stopni, pod pełnym obciążeniem 90. Jutro napiszę jak spadło, może zmotywujesz się do wymiany ( ͡° ͜ʖ ͡°)