Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Witam ciężarówkowych świrów.
Jako, że badania już zaliczyłem i niedługo zacznę kurs, to zaczynam się strasznie stresować.
Ale nie samym kursem a bardziej przyszłą pracą.
Więc tutaj moje pytanie: jakie rady dalibyście sobie z przeszłości zaczynającemu swoje pierwsze dni jako kierowca ciągnika? Tylko błagam, poważne odpowiedzi ( ͡ ͜ʖ ͡)
#ciezarowki #tir #transport #dziadtrans #bekaztransa i w sumie #ets2 bo wszyscy kierowcy jakich poznałem, w domu grają w ETSa xD
  • 50
@GdzieJestBanan: Najlepiej jak masz sąsiada albo kogoś w rodzinie to sobie pojedź w trasę jako pasażer i popodglądaj, ja od razu pojechałem na Irlandię za drugim kierowcą na zepsutym cb radio i bez nawigacji i nie polecam.
Albo podwójna obsada na tydzień dwa albo gdzieś wkoło komina żebyś miał kontakt z innymi kierowcami
@GdzieJestBanan: Zainwestuj w dobra nawigacje, najlepiej TomTom ewentualnie Garmin, ale sa drogie, jak masz mniej kasy to iGo z dodatkiem trucks&caravans lub Sygic, iGo najtansza i dozywotnia.

Z jazdy to nie wiem jak inni cofaja, ale ja zawsze patrze jakby w ten naroznik naczepy z tylu ktorego nie widac (prawy) i wyczuwam jak on jest blisko przeszkody, jak patrzylem na kola to nigdy nie moglem dobrze cofnac. Oczywiscie nie ze wcale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@GdzieJestBanan: skompletuj sobie dobra apteczke w trase, do tego leki - wegiel na sraczke, paracetanole, iburpomy, gripexy co tam lubisz. Tabletki na gardlo. Duzo plastrow.

Kilka par porzadnych skorzanych grubych rekawic z wysciolka w srodku, jakies jedne ciensze. Porzadne buty z metalowym nosem do pracy, podziekujesz jak cos ci spadnie ciezkiego na stope, zadnego zabezpieczania ladunku w adidasach. Porzadna latarka/czolowka.

Z jedzenia chleb typu wasa na trudne dni bez sklepu, do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@peszmerd: Piszesz takie oczywiste rzeczy, a o których bym pewnie nawet nie pomyślał. Dziękuję, ten komentarz też sobie zapisuje.
Co do czteropaka jako waluty - znam temat, w tej chwili pracuję po drugiej stronie doku załadunkowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GdzieJestBanan: dlatego warto pytac, na wykopie jest spoko kierowcow i bardzo pomocnych do tego. Doszedlbys do tych rzeczy samemu, ale #!$%@? kiedy rozerwiesz jedyne rekawice w polowie trasy albo jak biegunka zmarnuje ci dzien zarobku, tylko po co, mozna wziac na zas i nawet nigdy nie uzyc.

Jeszcze jedna dlugofalowa rada, pojezdzic pol roku po Europie i #!$%@? na zachod robic to samo ze 3x lepsza kase bedac codziennie w domu