Wpis z mikrobloga

Mordeczki z tagu #niemcy, dostaliście podwyżkę w tym roku? Jeśli tak to ile %? Poszliście sami, czy szef miał Rigcz i sam przyszedł?

Tylko tak szczerze, bez flexowania zmyślonymi kwotami, to nie Facebook ani grill ze znajomymi z Polski, chodzi zwyczajnie o procent, wiem, że poniżej trójki tu nikt nie pracuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja w tym roku w sumie póki co gówno dostałem co mnie irytuje, więc mam zamiar się wybrać niedługo (ale niedługo, bo narazie leci mi drugie L4 w przeciągu miesiąca XD) do szefa i tak z chęcią bym poczytał jak to u was wygląda
  • 12
@erni13: Dostalem obnizke o jakies 10/15%. Zachcialo sie zmieniac RFN na NRD, zeby byc czesciej w domu.
Mniej wiecej z ponad 3000 do 2600 w netto.
W miedzy czasie otworzylem firme, ale przypomnialo mi sie czemu nie pracuje sie z golodupcami z polski. Chociaz pare kola zarobilem ;p
Realnie licze na wyrownanie pensji do poziomu +/- z Hamburga, jak nie to sie zawijam ;p
@erni13:
Spadlo, bo musialo. Wiesz jak jest, zgodzilem sie na to zeby miec mniej kilometrow ;p
Mysle ze na stole lezy tylko Hamburg i ewentualnie Kolonia.
Jak dobrze pojdzie i chlopaki ze starej firmy zamknal obiekt w Berlinie do ktorego nie chce jechac, to dostane dwa projekty w HH, kazdy ponad poltora roku, ale zobaczymy ile z tego sie zrealizuje ;p
Mysle ze wtedy probowalbym celowac w 3200, przy pracy po
@erni13: #!$%@?. Przymierzamy się do strajku, narazie mielismy wstępna rozmowę z IGmetall, ale raczej #!$%@? ugramy. Wpadnie tylko trochę więcej kasy z minijoba, od października. Ogólnie coraz bardziej skłaniam się na wiosnę, do zmiany branży.