Wpis z mikrobloga

Hej,

III wyprawa na hamaki zakończona sukcesem, miała wyjść wyprawa piesza ale miałem troszkę spraw do załatwienia i nie dało się wyrwać wcześniej z miasta. Bałem się niskich temperatur, niby człowiek wie ze ma sprzęt, że powinno się spać komfortowo, ale różnie zawsze może wyjść. Z wyprawy na wyprawę, wszystko wychodzi sprawniej... Max. 40 min i rozbiliśmy dwa hamaki z tarpami. Potem zbieranie drewna na opał tak by po zachodzie słońca, rozpalić ognisko, upiec kiełbaskę, wypić herbatkę. Wszystko poszło bez problemów... W nocy podpinka się spisała na medal bo nie było mi zimno w zadek bardziej czułem chłód od góry ale ogólne wrażenia z nocowania 7-8/10 :). Nawet bardziej mi się podobało, niż spanie w lecie, bo nie było takiej ilości robali i w końcu wróciłem do domu bez żadnego kleszcza na ciele. Przed wyjazdem myślałem, że to pożegnanie z bushcraftem w tym roku, ale jesień zapowiada prawdopodobnie ciekawie :)

#bushcraft #survival #marbouwyprawy #trekking #outdoor
Pobierz Marbou - Hej,

III wyprawa na hamaki zakończona sukcesem, miała wyjść wyprawa piesz...
źródło: comment_1662366391Z5AEm7fl7JqLTAkmqvDert.jpg
  • 12
@qusqui21: Nie było w prognozie deszczu, jakby miało padać to bym inaczej zabezpieczył, ale muszę coś wykminić by ten plecak zabezpieczyć
@AstonMilkshake: Szczerze spanie w hamaku mi się podoba na tyle, że nie będę kombinował z spaniem w namiocie, zwłaszcza ze hamak wybacza nierówności terenu
@Marbou: Plecak możesz włożyć do grubego worka na śmieci albo takiego budowlanego na gruz. Używam tego patentu już jakiś czas i sprawdza się bardzo dobrze.
@bobek_86: UNDERQUILT BATILO VARMO – BLACK od leśnego ludzika, może i trzeba było czekać miesiąc na nią ale w dupkę jest ciepło i dość tania jest w stosunku do tego co inni oferują.
@tajiri: W sumie racja jak będzie gorsza pogoda to spróbuję.
@bobek_86: Tylko jest dość spora, zajmuję tyle miejsca co mój śpiwór - a nawet troszkę więcej, kupiłem do niej jeszcze worek kompresyjny bo w plecaku miałem problem z miejscem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marbou: fajnie. Jak teraz ci się podoba a sprzęt już ogarnięty to zimą też możesz spróbować.
Mnie przy temperaturach w kilka stopni i niżej w hamaku zawsze jest najzimniej w twarz :)