Wpis z mikrobloga

chęć życia w normalnym państwie bez populizmów, rozdawnictwa i kolesiostwa to ojkofobia


@Kryspin013: musisz jeszcze sporo doczytac o I wojnie swiatowej, o Pilsudskim, Dmowskim i Paderewskim. Ale teraz tak krociotko - oni nie chceli tworzyc Polski bo tak, albo ze wzgledu na swoja chora ambicje polityczna. Ludzie na ziemiach polskich, ale tez galicja, litwa itd. robili powstania ze wzgledu na ich traktowanie przez panstwa zaborcze.
@Kryspin013: Raczej nad interpretujesz myśli autora tych wpisów.

oraz chęć życia w normalnym państwie bez populizmów, rozdawnictwa i kolesiostwa to ojkofobia, aha xD


@Kryspin013: W takim razie Niemcy to zły target rozdawnictwo jeszcze większe niż w Polsce, afera z podatkami w Hamburgu ,która uderza w Sholza pokazuje, że tam kolesiostwo też ma się dobrze, o populizmie chyba nie muszę wspominać wystarczy spojrzeć na reklamy polityków przed zbliżającymi się wyborami do
@kulass:
Art. 127. KK

§ 1.
Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
@Kryspin013: W takim razie Niemcy to zły target rozdawnictwo jeszcze większe niż w Polsce, afera z podatkami w Hamburgu ,która uderza w Sholza pokazuje, że tam kolesiostwo też ma się dobrze, o populizmie chyba nie muszę wspominać wystarczy spojrzeć na reklamy polityków przed zbliżającymi się wyborami do landów ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kulass: Ja nie napisałem że Niemcy to wzór państwa ale ty to chyba za
Ale okrasiłeś Niemcy państwem bez populizmu, rozdawnictwa i kolesiostwa, bo taki wydźwięk miał twój komentarz.


@kulass: Nie, nigdzie tak nie napisałem. Nie ma takich państw. Są tylko różne skale. Problem w tym, ze PiS jest rzędy wielkości daleko po za Niemcami. Ty przy tym próbujesz się bawić w jakiś debilny symetryzm który jak zawsze w takich tematach działa na korzyść PiSu praktycznie. Masz ty RiGCz człowieku?
a ty możesz porównać obie gospodarki? Potrafisz sam zrobić takie ćwiczenie?


@Kryspin013: po pierwsze to ja najpierw zapytalem czy potrafisz, po drugie jakie kryterium chcialbys, zebym wzial do porownywania gospodarki? Porownanie gospodarki to dosc szeroki temat ale juz mniej wiecej wiem jaka wiedze ekonomiczna prezentujesz.

Polecam zajrzeć do genezy.


@Kryspin013: ale w jakim celu?
@Kryspin013: ale w jakim celu?


@93michu93: byś się czegoś nowego dowiedział.

@Kryspin013: po pierwsze to ja najpierw zapytalem czy potrafisz, po drugie jakie kryterium chcialbys, zebym wzial do porownywania gospodarki? Porownanie gospodarki to dosc szeroki temat ale juz mniej wiecej wiem jaka wiedze ekonomiczna prezentujesz.


@93michu93: Mierną. Tyle, że jaki jest mają te twoje porównania? Zadłużenie Niemców spada, nasze zadłużenie rośnie geometrycznie. Państwo na jawyższych szczeblach roztrwania pieniądze
@Kryspin013: no wlasnie poprosilem o jakies zrodla. Mozesz to pokazac?


@93michu93: Nie, dopóki się nie nauczysz odpowiadać na cały mój komentarz.

Sam ci zadam pytanie. Jaki jest cel tego porównania jeżeli sam zaznaczyłeś, że porównywanie gospodarki nie jest łatwe a mówimy o jednej z największych gospodarek świata?
Nie, dopóki się nie nauczysz odpowiadać na cały mój komentarz.


@Kryspin013: nie musze odpowiadac, jesli zaczales jeden watek to go zakonczmy, wtedy pojdziemy dalej. Nie nauczysz sie biegac do poki nie nauczysz sie chodzic.

Jaki jest cel tego porównania jeżeli sam zaznaczyłeś, że porównywanie gospodarki nie jest łatwe a mówimy o jednej z największych gospodarek świata?


@Kryspin013: aj jajaj czyli poszukales i wyszlo, ze pisales wyzej bzdury? No kto by
@Kryspin013: nie musze odpowiadac, jesli zaczales jeden watek to go zakonczmy, wtedy pojdziemy dalej. Nie nauczysz sie biegac do poki nie nauczysz sie chodzic.


@93michu93: ale to ty zmieniłeś temat. Ja użyłem jedynie twojej retoryki.

@Kryspin013: aj jajaj czyli poszukales i wyszlo, ze pisales wyzej bzdury?


@93michu93: Nie, nie poszukałem. Nie zakładam też, że się nie mylę co do publicznego zadłużenia. Po prostu nie wiem po co z
Zadłużenie Niemców spada, nasze zadłużenie rośnie geometrycznie.


@Kryspin013: tak tylko przypomne, ze to nie ja napisalem, ze zadluzenie u Niemcow spada, a u nas rosnie geometrycznie :P

Porównaj proszę Niemcy pod względem afer rządowych do PiS-u, pod względem dyplomacji zagranicznej, pod względem skali kolesiostwa, zatrudnianiem rodzin w spółkach państwowych, pod względem przestrzegania prawa... Czemu tego nie zrobisz skoro o tym pisałem wyżej i tego tyczył się wątek?


@Kryspin013: bo nie
@Kryspin013: tak tylko przypomne, ze to nie ja napisalem, ze zadluzenie u Niemcow spada, a u nas rosnie geometrycznie :P


@93michu93: Who cares? Nie to było wątkiem dyskusji, i bo "nie mam takiej wiedzy, a teraz i czasu, zeby tego szukac."

Moge porownac jedynie afery pisu i platformy, wtedy wychodzi podobnie


@93michu93: IKS #!$%@? DE.

Są dwie opcje w tym miejscu:
a) albo jesteś zmanipulowanym k0nfiarzem
b) albo jesteś
Who cares? Nie to było wątkiem dyskusji, i bo "nie mam takiej wiedzy, a teraz i czasu, zeby tego szukac."


@Kryspin013: widzisz, o aferach mozna dyskutowac i to jest dosc subiektywne odczucie, jednak twardych danych nie podwazysz. Czy ja dobrze zrozumialem, ze teraz napisales, ze no spoko napisalem bzdure ale co z tego jak nie to bylo przedmiotem dyskusji? xD
Kurla ziomek, ziemia jest plaska i slonce wkolo niej krazy tzn.