Wpis z mikrobloga

2220 + 1 = 2221

Tytuł: Wołanie Kukułki
Autor: Robert Galbraith
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: ★★★★★★
ISBN: 9788327154057
Tłumacz: Anna Gralak
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Liczba stron: 450
Forma książki: e-book
Pierwszy tom z cyklu o Cormoranie Strike'u autorstwa J.K. Rowling pod pseudonimem. Czytany po raz drugi - zupełnie nic już nie pamiętałam (kto był mordercą, przemknęło mi przez myśl dopiero pod koniec), a zachęcił mnie do tego tom piąty.
Jest to moim zdaniem dobre zapoczątkowanie serii - intryga rozwija się dość wartko, główni bohaterowie zostali dostatecznie zarysowani. Jedynie sam temat mnie nieszczególnie pociąga: śledztwo dotyczy okoliczności śmierci supermodelki mulatki Luli Landry, tytułowej Kukułki, która według policji popełniła samobójstwo, a według jej brata została zamordowana. Strike jako prywatny detektyw porusza się zatem głównie w środowisku modelek, piosenkarzy, raperów, projektantów mody, producentów - ogółem celebrytów - a także prominentnych prawników itp. Pomaga mu Robin, która przypadkiem trafia do tymczasowej pracy jako jego sekretarka, co pozwala jej stwierdzić, że zawsze marzyła o profesji detektywa - zatem zostaje na dłużej lub na stałe.

Po przeczytaniu książki spróbowałam obejrzeć serial na jej podstawie i dostałam raka po pierwszym odcinku.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #kryminal #kryminalne #rowling #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
ksanthippe - 2220 + 1 = 2221

Tytuł: Wołanie Kukułki
Autor: Robert Galbraith
Gatunek:...

źródło: comment_1662317191C5iixiVdOnL9BFg3edriyI.jpg

Pobierz