Wpis z mikrobloga

Hej Łodzianie.
Wybieram się do Was z rodzinką (2+2) w drugiej połowie września w celach turystycznych, głównym celem będzie w sumie zoo, oraz miejsca/zabytki proponowane przez artykuły na google. Słyszałem dużo opinii od znajomych czy rodziny typu "do Łodzi? Przecież tam nic nie ma", a doskonale wiem, że w każdym zakątku naszego kraju są wspaniałe miejsca które można zwiedzić, zobaczyć. I stąd parę pytań do Was:
-Gdzie można zabrać kaszojada lvl 2+ po za zoo?
-W jakiej dzielnicy szukać chaty (airbnb) żeby mieć blisko do centrum, bądź dobrze skomunikowane miejsce, żeby nie przepłacać?
-co byście ogólnie polecili do zwiedzania?
-fajnie by było też pochodzić po terenach zielonych (lasy, łąki, ścieżki dydaktyczne)
Przyjeżdżamy samochodem, więc będziemy mogli smrodzic - nie będzie problemu z dojazdem do miejsc gorzej skomunikowanych. Czas pobytu planujemy na 4 dni, ale możemy przedłużyć jak komuś się zechcę coś fajnego rozpisać. W zamian mogę zaprosić do Gdańska i rozpisać jakiś plan zwiedzania na dni.
#lodz #lodzkie ##!$%@?
  • 13
@positiveVibe: Ogólnie polecam stacje Radegast i muzeum martyrologii jak się ktoś interesuje ogólnie historią i okupacją, ale to raczej niekoniecznie z dziećmi, więc muzeum włókiennictwa będzie lepszym wyborem. Wydaje mi się że Łódź miała na tyle mało zróżnicowane ceny, że nocleg w centrum czy bliskich okolicach nie był aż tak bardzo droższy niż gdzieś dalej, więc dalej bym celował w centrum.
@positiveVibe:

w EC1 jest planetarium i centrum nauki (cos jak kopernik w Warszawie). W kompleksie EC1 jest centrum komiksu i czegos tam.

Mozecie kupic bilet laczony ZOO + ogrod botaniczny (albo basen fala, nie pamietam z czym to laczone xD) + Mandaloria (taki park rozrywki pod Lodzia)

Tereny zielone to las lagiewnicki (czesc parku krajobrazowego wzniesien lodzkich) i tam z buta mozna podejsc na Arturowek (woda, plaza, sciezki do spacerowanie, kiepsko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@positiveVibe: w sumie tam gdzie jest zoo masz duży park, można spacerować pół dnia, do tego ogromny plac zabaw i aquapark z wieloma atrakcjami. Dzieciak będzie mega zadowolony. Z muzeów bardzo fajna jest dętka ale trzeba trafić na dzień otwarty. Zwiedzić można księży młyn. Standardowo manufaktura i Piotrkowska. Warto zobaczyć EC1.