Wpis z mikrobloga

Cześć! Planuję przejść na #intermittentfasting o którym usłyszałam już jakiś czas temu. Często rano nie jem śniadania, dzień zaczynam od kawy i pierwszy posiłek jem na obiad, co mysle ze może ułatwić mi przejście na te „dietę”. Czy uważacie ze na początku drogi powinno się skorzystać z pomocy dietetyka? Czy polecacie może jakieś aplikacje, blogi, które pomogą mi wystartować? Pobrałam dwie: Zero i Monitor Głodówki, ale nie wiem do końca co robić w tzw. oknie żywieniowym? Jeść śniadanie, obiad, itd. liczyć kalorie? Jak bardzo restrykcyjnym trzeba byc? Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi. Dodam, ze chciałabym schudnąć minimum 20kg #dieta
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@inconspicuous: jedz tylko w ciągu 6h na dobę i nie sądzę żebyś musiała liczyć kalorie. Na pewno na początku nie będzie łatwo zjeść tyle w tak krótkim czasie i będziesz na deficycie nawet się obżerając. Dwa posiłki proponuję.
Dietetyk nie zaszkodzi ale może odradzać IF
Żadnych kalorii w czasie głodówki. Kawa bez mleka.
Co jakiś czas pewnie złamiesz post ale to nic.
@inconspicuous: W zasadzie to pilnuję tylko węgli netto, staram się nie przekraczać 20/d. Kalorii nie liczę. Tłuszcz i białko z grubsza szacuję. Okno żywieniowe trwa u mnie od około g. 13 - 16 i jest zwykle krótsze niż 8 godzin. Od połowy lipca zrzuciłem jakieś 9 kg. Aktywności fizycznej mam bardzo mało. Głodny nie chodzę. Cukier na czczo 70 - 75. Dawniej był nawet 112.