Wpis z mikrobloga

@przeczki: Kup sobie akumulatorki 2A i ładowarkę do nich. Mają co prawda napięcie 1,2V, a nie 1,5V jak zwykłe bateryjki, ale chyba nie robi różnicy. No i są one niklowe. Ale możesz też poszukać droższych litowo-jonowych ładowanych przez USB.
@Kroledyp: Takie akumulatorki przydają się nie tylko w padzie. Mam je i do myszki i latarki, i trzymam też zapasowe. Ale niestety długo się one ładują.
@przeczki: Ja kupiłem ładowarkę Panasonica BQ-CC51 z czterema miejscami na baterie 2A/3A, ale baterie trzeba ładować parami. Nie chce mi się dalej tłumaczyć i nie wiem, czy wszystkie ładowarki tak mają. Za ładowarkę zapłaciłem jakieś 120zł, i kupiłem pierwszą lepszą co mieli na stanie
@emesc: Wiem, że niektórzy producenci obiecują trwałe napięcie dzięki jakimś sterownikom wbudowanym w bateryjkę.
Przy moim padzie mam czasami problem z łącznością, i nie wiem, czy to czasem nie z powodu niskiego napięcia. Wcześniej przy normalnych bateriach alkalicznych nie miałem takiego problemu.
@Chrystus nie ma szans raczej żeby to był powód, zobacz że przez 75% czasu działania alkaliczne mają napięcie poniżej 1.2V więc nie ma różnicy
1.5V to one mają na pusto jak mierzysz i pod obciążeniem praktycznie od razu masz 1.4-1.3V

1.5V to nominalne napięcie dla baterii i 1.2V dla aku ale podczas użytkowania to napięcie nie jest stałe, po prostu w przypadku baterii szybciej spada
Pobierz
źródło: comment_1662284418Emf5B3Nv1vP49QLWnmDOjy.jpg