Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 24 lata #rozowypasek. Obecnie leczę wszystkie zęby i zastanawiam się pomiędzy aparatem a koronami, które proponuje mi dentysta. Twierdzi on, że najbardziej prawidłowo byłoby zrobić zarówno aparat jak i korony, ale jest możliwe równiej założenie korony z wcześniejszym większym wyszlifowanien jednego zęba który lekko wystaje. Dentysta stwierdził, ze sam aparat tylko wyprostuje żeby, ale nie znikną przebarwienia i ich kolor (nie mogę wybielić zębów z uwagi na ich wrażliwość, kilka z nich z przodu było leczonych kanałowo, mają przebarwienia, co jest dla mnie problemem).
Czy ktoś może miał robione korony w tak młodym wieku? Czy polecacie założenie koron?
W założeniu miałoby być to 8 koron na górze, dolna szczęka pozostanie nieruszona. Obawiam się, że korony nie "siądą", będą wyglądać sztucznie, złamią się.
Bardzo proszę o poradę.

#dentysta #pytanie #korony #zeby #rozowepaski

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #631367a1326f7c32400bbb86
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 4
  • Odpowiedz
Nie polecam niepotrzebnie piłować zdrowych zębów pod korony. Nie wiem na ile przeszkadza Ci problem z przebarwieniami, ale jeśli jest to do zaakceptowania dla ciebie, to lepiej równe, przebarwione, ale minimalnie ruszone zęby.
  • Odpowiedz