Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
Oglądałem wczoraj Rings of Power i się nad tym zastanawiałem. W Tolkiena mam wbite, gdyż nigdy nie byłem jakimś zagorzałym fanem. Ale...

Hurr rasisto prawaku durr jak śmiesz zauważać kolor skóry aktorów kwiii faszyzm!!!11
Od razu usuń konto jak masz coś takiego zamiar wysrać pod tym wpisem. Będę kasował komentarze sekciarzy.

Wracając do tematu, czarny elf, czarna krasnolud baba, czarny hobbit. Postacie spoko zagrane. Podobały mi się. Szczególnie ta krasnoludka. Elf w sumie też spoko aktor i postać.

Jednak niby różne rasy fantastyczne, a wszystkie mają taki sam mix koloru skóry aktorów. Można się nauczyć tego nie zauważać jednak wiarygodności światu przedstawionemu to nie dodaje.

To już lepiej by było gdyby np. elfów grali azjaci, krasnoludów czarni, hobbitów indianie, a ludzi biali - czy inny dobór ale żeby była jakaś w tym spójność. Chodzi o to, że rasy/gatunki przedstawionych stworów to są odrębne zupełnie grupy - każda o charakterystycznych cechach i odrębnym wyglądzie od pozostałych.

Te lewackie szukanie "reprezentacji" z populacji widzów w typowym mieście w USA jest kretyńskie i zaburza spójność świata przedstawionego. Takie to "diversity", że w ten sposób wszystkie niby odmienne rodzaje stworów są jednakowe.

Nie przeszkadzało mi to oglądać, gdyż nie miałem żadnych oczekiwań wobec tego serialu. Tak tylko się dzielę przemyśleniami (to ja dzwonię).

Serial póki co to takie 5/10 z czego ze 2 punkty dodaję za scenografię i (niektóre) kostiumy. Byłoby 6/10 albo więcej gdyby nie wątek Galandriel. Typowa Mary Sue - zarozumiała, wiecznie #!$%@?, nieprzyjemna, której zawsze wszytko się udaje i uchodzi na sucho pomimo bycia wkurzającym babonem.

#lotr #seriale #amazonprimevideo #rop #ringsofpower
szpongiel - Oglądałem wczoraj Rings of Power i się nad tym zastanawiałem. W Tolkiena ...

źródło: comment_1662197786D338iJQogtA86HkPRMKDSN.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@durielek2: wiadomo, że nie pierwszy i zapewne nie ostatni. Ale póki lewactwo jest w stanie wyciszać takie oczywiste obserwacje bezpodstawnymi zarzutami o rasizm, to należy je propagować choćby były wtórne. Kropla drąży beton.
  • Odpowiedz
To już lepiej by było gdyby np. elfów grali azjaci, krasnoludów czarni, hobbitów indianie, a ludzi biali


@szpongiel: to jest właśnie segregacja rasowa ( ͡° ͜ʖ ͡°) zaraz by się znalazł np.azjata, ktory chciałby grać krasnoluda i byłby problem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tarkaz: może i jest segregacja ale w tym rzecz, że w większości światów fantasy istniała segregacja. Krasnoludy się nie ruchały z elfami, elfy z hobbitanimi itd. A gdy to się nawet bardzo rzadko, zdarzyło to był srogi mezalians. Taką parę spotykały represje, zaś opowieść o takiej zakazanej miłości to była drama na miarę Romeo i Julia.

Dlatego nie uświadczysz mieszańców międzyrasowych typu chudy krasnolud ze szpiczastymi uszami w książkach ani filmach,
  • Odpowiedz
Jak niby ta cecha miałaby się wykształcić równolegle u różnych ras/gatunków, które się ze sobą nie mieszają?


@szpongiel: no tu nie ma logiki tylko poprawność polityczna, chodzi po prostu o to, żeby nie było segregacji i każdy mógł zagrać każdego, a ty jako biały facet masz udawać, że nie dostrzegasz różnych kolorów skóry ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
To już lepiej by było gdyby np. elfów grali azjaci, krasnoludów czarni, hobbitów indianie, a ludzi biali


@szpongiel: A orków Meksykanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak niby ta cecha miałaby się wykształcić


@szpongiel: Albo jak się uchował taki kolor skóry jak u tego hobbita, w otwartym społeczeństwie, bez segregacji, przez kilka tysięcy lat, koleś ewidentnie ma czarnych rodziców, sugeruje to że wśród hartfootów istnieje/istniało czarne getto.
  • Odpowiedz
Hurr rasisto prawaku durr jak śmiesz zauważać kolor skóry aktorów kwiii faszyzm!!!11


@szpongiel: Dlatego musimy dać czarnoskórych aktorów, ponieważ jest ich za mało!!!11 XD I zwalczają dzbany rasizm rasizmem, a aktorzy są wybieranie nie na podstawie umiejętności a tego, jaki mają kolor skóry XD
  • Odpowiedz
@szpongiel: problem nie jest że są czarni. To fantasy, są smoki, elfy. Mogą być i nygusy. Problem jest w tym, że to jest adaptacja konkretnego dzieła, dzieła w którym nie ma czarnych, dzieła opartego na Anglii. Jeśli tak bardzo chcą czarnych w swoim fantasy to niech wymyślą nowe, czarni tak tu pasują jakby pasowali do fantasy opartego na kulturze japońskiej czy indiańskiej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mixererek: nie pisałem, że nie mogą. Tylko, że jest bez sensu jak są losowo wrzucani pośród różne rasy występujące w świecie fantasy. To się zwyczajnie nie trzyma kupy.

Co do adaptacji to zgoda. Po prostu nie znam na tyle świata Tolkiena. Ale np. Wiedźmin od Netflix dużym rozczarowaniem.
  • Odpowiedz