Wpis z mikrobloga

  • 1
Czym jest w sumie Valinor (undying lands?) - tam gdzie Galadriel miala sie udac na statku? Znajac jako tako tworczosc Tolkiena myślałam że to po prostu jakaś odlegla kraina a tu w serialu jest to miejsce pokazane w jakis dziwny sposób jakby przechodzili w zaświaty? I w sumie nie wiem czy tak to mialo być odebrane czy to tylko ja.
#ringsofpower #lotr #rop #amazon #tolkien
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Konata: W momencie wydarzeń serialu ( a raczej - w momencie w którym POWINIEN się dziać serial ) to realne miejsce tylko nieskażone przemijaniem i innymi niedoskonałościami codziennego świata. Zaświaty to nie są ani nigdy nie były.
  • Odpowiedz
Ja bym Valinor przyrównał do Greckiego Olimpu. Jest to niby blisko nas ale jednak jest to odległa kraina, w teorii jest to kraina niesmiertelnych bo w większości każdy kto tam jest poprostu jest nieśmiertelny
  • Odpowiedz
@Konata: Na tym etapie historii w serialu jest zwykłą kraina gdzie żyją elfy i valarowie. Undying nie dlatego, że jak tam trafisz to nie umrzesz, ale dlatego właśnie że żyją tam istoty nieśmiertelne. Można do niej dopłynąć. Po upadku numenoru oddziela się ona od świata i dopłynięcie do niej mogłoby wyglądać jak pokazali w serialu. Oprócz tego, że to jakaś nagroda za zasługi :)
  • Odpowiedz