Wpis z mikrobloga

TOP TIER KEK:

Właśnie zrobiłem upgrade do 3090 Ti stricte pod VR.

Okazuje się, że nvidia dała dupy i 3090 Ti jest niekompatybilne z niektórymi headsetami WMR (Reverb G2, Pimax i pare innych).

Problem jest na tyle poważny, że wygląda na to iż nie da się go rozwiązać softwareowo. Jestem w kontakcie z Nvidia i oczekuje, że wyślą 'co tam potrzeba' free-of-charge bo to jest k@#!a jakaś paranoja, że top tier GPU który ludzie będą kupować pod VR nie działa z... VR.

FML :(

#pcmasterrace #nvidia #zalesie #vr
  • 7
@yousouyou:

[08:49:24 AM]Raghu: There seems to be a hardware compatibility issue with the 3090 Ti and this particular VR headset.The incompatibility is resolved by placing a display port repeater and an additional DP cable between the GeForce RTX 3090 Ti and the VR HMD.

NVIDIA will provide cable and repeater to affected customers who contact the NVIDIA Customer Care team from supported countries.We will be shipping you a kit with which
@nappy: Za 1-2 miesiące wyjdzie rtx 4090-4080 znacznie wydajniejszy od ti także nie liczy, że Nvidia zrobi cokolwiek dla starszej już odchodzącej generacji.
@ReevoX: Wiem, że 40xx nadchodzi ale znając nvidie to MSRP będzie zmiatać z planszy + dostępność tych kart na początku raczej będzie bardzo słaba (ofc, 30xx potanieją bo trzeba przewietrzyć magazyny). Do tego TDP serii 4 to może być już konkretny szok (słyszałem o 600W?).

Generalnie mogłem sobie pozwolić teraz i nie chciało mi się czekać ~6msc na coś lepszego. Do moich zastosowań (sim vr) 3090 Ti na tym headsecie powinno
@ReevoX: w komentarzu wyżej wrzuciłem fragment z rozmowy z supportem, więc jednak wygląda na to, że coś tam zrobią:

NVIDIA will provide cable and repeater to affected customers who contact the NVIDIA Customer Care team from supported countries.We will be shipping you a kit with which contains the Display Port repeated and a Display Port cable to connect the VR headset to GPU and it will recognize using that.