Wpis z mikrobloga

Panowie, spotkał się ktoś z problemem "skaczącego" loadu na karcie ze 100% na 64% i tak w kółko?

Zbudowałem sobie trzecią już koparkę (poprzednie dwie śmigają ładnie) z trzech identycznych kart (280x vaporx). Wygląda na to, że każda odpada przy innym obciążeniu. Tzn jedna chodzi ładnie choćbym nie wiem jak wszystko ustawiał i się nie wysypie. Druga zaczyna chodzić ładnie kiedy zmniejszę trochę intensity (o 1-2) tylko wtedy wiadomo, khs spada o ok 50. Trzecia potrzebuje intensity mniejszego o 2-4 i spada o 80-100khs). Jak je tak poustawiam to wszystko chodzi stabilnie, ale tylko jedna (ta pierwsza bezproblemowa) karta ma 700+khs, a pozostałe dwie mają mniej i nie jest to nic przyjemnego ;).

Próbowałem odpalać karty pojedynczo, zmieniać gniazda itp i wychodzi na to, że to problem w konkretnej karcie bo nawet kiedy jest jedna karta na rig to też potrzebuje "gorszych" ustawień, żeby działać.

W necie znalazłem kilka podobnych tematów, ale żadna z odpowiedzi w nim nie rozwiązała mojego problemu. Nie wiem czy się z tym pogodzić i uznać, ze ten typ tak ma, czy sprawdzać karty dokładniej i odsyłać na gwarancji. Tylko na jakiejś podstawie :).

Tematy z podobnym problemem:

http://www.reddit.com/r/litecoinmining/comments/1t6sr1/card_keeps_fluctuating_between_64_usage_to_99/

https://bitcointalk.org/index.php?topic=155842.0

https://bitcointalk.org/index.php?topic=167392.0

#mining #kryptowaluty #dogecoin
  • 12
  • Odpowiedz
@Arrival: Ja tak miałem. Na początku przez kilka dni chodziło wszystko na 99%. Później, nie wiem dlaczego, obciążenie zmieniało się w trakcie działania programu oraz przy każdym włączaniu startowało z inną wartością.

pomoglo wpisanie na stale ustawień pod kartę. Dodałem na końcu "-H 1 -d 0 -i 0 -l K7x15 -C 1" - ale to ustawienia dla mojej karty znalezione w necie (GTX670). Poszukaj ustawień pod siebie, powinno pomóc.

Swoją drogą
  • Odpowiedz
@D3lt4: Jadę na linuxie, config mam taki jak w poprzednich koparkach. Powertune 20 próbowałem. Kombinując z configami jak u 99% ludzi w necie (czyli zazwyczaj 2 wątki, I=13 i dużo niższe thread concurrency) żadna moja koparka nie wychodzi ponad 500khs. Pozostałe mają przynajmniej 720-730khs na kartę :).

Zaraz spróbuję z tymi setx'ami.

"api-listen" : true,

"intensity" : "20",

"vectors" : "1",

"worksize" : "256",

"kernel" : "scrypt",

"auto-fan" : true,

"temp-cutoff"
  • Odpowiedz
@D3lt4: Raczej nie pomogło, ale jeszcze próbuję dojść do tego czy te komendy zaskoczyły. W linuxie wpisuje się:

export DISPLAY=:0

export GPUMAXALLOCPERCENT=100

export GPU
USESYNCOBJECTS=1

Wrzuciłem, nie było errorów, odpaliłem cgminera i dalej to samo :(. Nie wiem czy to może być przyczyną skoro tyczy się tylko jednej karty. Gdyby to był problem configów to chyba wszystkie by szalały w takim samym stopniu?
  • Odpowiedz
@D3lt4: Ok przy 99 też to samo. Chociaż mam wrażenie, że karta później zaczyna się "psuć" i te kilka minut ładnie chodzi.

Co ciekawe po zmianie na 99 pojawia się niekiedy chwilowy load na poziomie 150% nawet. Wcześniej max odnotowałem 100% i wtedy szybki skok na 64%.
  • Odpowiedz
@D3lt4: Nie chcę zapeszyć, ale chyba udało mi się to trochę naokoło rozwiązać. Zauważyłem, że problem skakania pojawiał się po czasie, czyli kiedy karta się trochę rozgrzała do 68-70 stopni. Ustawiłem im temp target obecnie na 65 zamiast na 70 i wszystkie śmigają od ok 10 min bez problemów. Pewnie przez ten temp, karta sama nie dopuszcza do zbyt dużego obciążenia i nie ma się jak wysypać. Karty skaczą między 700
  • Odpowiedz