Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Znacie kogoś lub sami pracowaliście w spółce akcyjnej, która miała program motywacyjny dla pracowników i dostali z tego tytułu jakiś sensowny pieniądz w postaci akcji? (over 50k). Czy to tylko gruszki na wierzbie i prawdziwy $$ to zarząd zgarnia?
#korposwiat #korpo #pracbaza #it #startup #firma #biotechnologia #gamedev

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #630fd57fa07f85290e3d0bb6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 8
OP: @programista1M: większość dobrych firm IT daje equity. Pracowałem w trzech takich po 3 lata w każdej i jak mi się udziały zvestowały do końca to szedłem do kolejnej. Z samych tylko tych akcji przez ostatnie 9 lat zarobiłem ok. 1 500 000 PLN.

Czy jest to polska spolka czy zagraniczna? Czyli jednak warto ogolnie?

@borjaki czyli warto zachodu czy nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo
@AnonimoweMirkoWyznania: to zalezy od grade'a na jaki Cie przyjma. Mi przy obecnym kursie usd co roku wpada kwota ktora starczy na przyzwoity samochod z segmentu D(np Superb w fajnym configu). Ale jak wspominalem vesting 3 lata(polega to na tym ze co roku mozesz sprzedac 1/3 akcji, ktora dostales, te vesty sie kumuluja i zwykle co roku kwota przyznanych akcji jest wieksza, wiec po 3 latach w firmie zaczynasz miec dostep do
@AnonimoweMirkoWyznania: tak Restricted Stock Units to to samo. Jedynie vesting period moze sie roznic ale to Ci powiedza. Czynniki to zwykle company multiplier plus individual performance, ale taki base powinni Ci podac i potem ten base jest albo w gore lub w dol uzalezniony od tych czynnikow ktore opisalem
@AnonimoweMirkoWyznania: to jest tak ze kazda firma ma ustalony dzien w roku w ktorym przydzielaja RSU i za kwote ktora masz przpisana do stanowiska kupuja te akcje- takze sie tu akurat sie zgadza. Np. przypisali Ci do stanowiska budzet roczny 25k$ , a dzien zakupu to 1 marca. Wtedy sprawdzaja kurs z 28 lutego i po tym kursie dostajesz RSU do kwoty 25k$. Niektore firmy maja jeszcze tak ze kazda akcja