Wpis z mikrobloga

Autkowcy za chwilę będą mieli ból dupy, bo piesi zaczną łazić przez jezdnię na byle obniżeniu krawężnika, myśląc, że to przejście sugerowane. Pedalarze mają spokój. Przejścia sugerowane mamy od zawsze i są lepiej oznakowane. Wystarczy zebra, bez znaku pionowego, czy li w zasadzie 99% przejść przez DDR to przejścia sugerowane. Także ten. Teraz to już oficjalne. Od 21 września przejścia sugerowane również na drogach dla #rower ów xD

Poza tym w końcu skończy się odwieczna wojna plemienna nt. czy DDR ma jezdnię.
Nie ma, ale niektórzy tak interpretowali, że ma, co niosło by ze sobą skutek prawny w postaci skrzyżowania (skrzyżowanie stanowią przecinające się jezdnie). Od 21 września DDR staje się częścią drogi nie posiadającą jezdni i wszystko stało się jasne. Przynajmniej w tym jednym temacie, nowelizacja przynosi bowiem wiele innych niejasnych zapisów.
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lurker: @Yurakamisa: nie wiem, dla mnie te przepisy są #!$%@?, zamiast usunąć znak, namalować po prostu zebry, wtedy było by po problemie jak dla mnie. Tak samo na DDR - jest zebra, jest przejście.
Przecież pieszy i tak może przechodzić jak w obrębie 100 metrów nie ma przejścia.


@Yurakamisa: No dokładnie - nie napisałem o tym. Nic się nie zmienia, pieszy w zasadzie będzie mógł przejść w niemal każdym miejscu DDR - wystarczy, że do najbliższej zebry ma więcej niż 100m, a na skrzyżowaniach to nawet nie trzeba na te 100 m patrzeć, bo jak w obrębie skrzyżowania nie będzie żadnego przejścia, to można przechodzić