Wpis z mikrobloga

Oglądam te porównania last of us i cały czas mam dziwne wrażenie poprostu innej wersji tej samej gry ale ciężko mi jakoś się zachwycać tą grafiką, ten starszy remaster wygląda na tyle dobrze, że po puszczeniu filmu bez podpisu osobie nie grającej, miała problem ze wskazaniem co wygląda ładniej.

Oczywiście pewnie obiektywnie zmian jest sporo i wszelkie analizy graficzne to wykażą. Dziwię się jednak pogoni za tą grafiką w dobie ps5.

Pamiętam, jak przesiadałem się z dość mocnego pc w 2015 na ps4 i widać było 30fps i gorsze ustawienia ale było to dla mnie i wydaje mi się każdego gracza ps4 akceptowalne względem plusów. Teraz nagle na ps5 liczy się każdy FPS i źdźbło trawy.

O cenie nawet nie chce wspominać bo dla mnie to dziwne wyceniać taką pozycję jak nową grę aaa która wymaga nieporównywalnie więcej pracy ale to inny już temat.

#ps4 #ps5 #lastofus
  • 8
@Medonix: Powiem tak, przeszedłem jedynkę, nie jest to mój gatunek, ale wszyscy polecali. Grałem w wersje na ps4 Remastered, na platformie ps5. Przeszedłem raz, fajna historia, ciekawy świat. Ale nie wrócę do niej. Dlatego ja osobiście, sobie odpuszczę. W kolejce gdzieś czeka Last of us 2, ale wiele osób mi odradza ten tytuł.
@DevilsAdvocat89:

W kolejce gdzieś czeka Last of us 2, ale wiele osób mi odradza ten tytuł.


Dwójka ma sporo "hejterów" często ze względów politycznych + są niezadowoleni z tego jak została poprowadzona fabuła. Moim zdaniem wciąż warto ją ograć, zwłaszcza że przeskok gameplayowy jest pomiędzy obiema częściami naprawdę spory.

@ZmutowanaFrytkownica:

jakby ta gra kosztowała 139 zł, to nie byłoby problemu, ale nie 299-339 złotych.


Nikt nie każe przecież nikomu kupować
@Medonix: W przyszłości zagram, ale ten remake dla tej gry imo dla mnie za wcześnie. Przydałby się remake jakiejs gierki typu Infamous, rdr 1, resistance, killzone, uncharted 1, ale teraz będzie parcie na tlou bo i serial, więc hajs ma się zgadzać, ale myślę, że Sony i inne studia nie zapomniały o tych grach, które wymieniłem powyżej.
@Medonix:

Czasem warto głośno mówić o tej cenie bo korporacje na szczęście jeszcze trochę zwracają na to uwagę.


A wiesz na co większą uwagę zwraca taka korporacja jak Sony? Na sprzedaż gier i wyniki w excelu. Czemu Days Gone 2 prawdopodobnie nie będzie? Bo nie sprzedało się najlepiej. Jeśli gracze zagłosują portfelem i nie kupią tlou1r "na premierę" to Sony może dostrzec, że coś zrobili nie tak przy tym rimejku. Jeśli