Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie 10 dni przerwy od Warszawy, i co?
I Sekta Świadków Jehowy dalej poluje na kolejne ofiary z Ukrainy i z Polski
~29.08.2022 Warszawa, P+R Al. Krakowska godz. 9:00 jedna ze stałych miejscówek

---
Obecnie organizacja-sekta JW.ORG poluje w dużej mierze na Ukraińców zagubionych i szukających wsparcia przez wojnę jaka opanowała ich kraj. Widać to chociażby po materiałach reklamowych perfidnie sugerujących tematykę "pokoju" pod płaszczem tej sekty.

Od ponad miesiąca we wzmożonym stopniu okupują w kilku dzielnicach Warszawy najbardziej ruchliwe skrzyżowania licząc na nowe ofiary.
Na to, że uda się wciągnąć w machinę bezdusznej, korporacyjnej religii kolejne zbłąkane dusze, nie wspominając z początku o wielu nieobyczajnych praktykach jak zakazywanie osobom należącym do ŚJ kontaktu z innymi (nawet z własnymi dziećmi) którzy wychowani w tej wierze chcą od niej odstąpić, pod rygorem wykluczenia ze wspólnoty czy wmawianie ludziom że transfuzja krwi to grzech ( _)

Na podstawie tylko tych dwóch przykładów łatwo sobie wyobrazić jak daleko idące patologie społeczne, a nawet sytuacje zabraniające ratowanie życia drugiego czlowieka powodują ci konserwatyści stanowiący jak dotąd ok. 0,3% Polskiego społeczeństwa.

Ato tylko wierzchołek góry lodowej.

Można znaleźć w Internecie wiele informacji na temat tego jak działa ich machina.
Również na mikroblogu byli wyznawcy tej sekty nie raz opisywali swoje przykre doświadczenia.
Ba, wystarczy wejść w moje poprzednie wpisy z tej serii, aby poczytać jak obrońcy ŚJ wywalają się o swoje własne fikołki odwracając kota ogonem przy każdym podważeniu ich teorii której nie umieją poprzeć argumentem.

Zwolennicy jehowców na mikroblogu (moja lista stale się powiększa, ile was tu jest XD) usilnie próbują odwracać kota ogonem, udając, że problem ŚJ nie istnieje i wszyscy dookoła wmówili sobie te wszystkie historie na ich temat żeby szkalować ich religie. My źli, oni Ci dobrzy (a dobrze wiemy kto tak jeszcze mówi).

Najczęstszym argumentem takich obrońców jest coś w stylu "ŚJ są związkiem wyznaniowym a nie sektą" no i są, tyle że polskie prawo nie reguluje takiego pojęcia jak sekta. Kościół potwora spaghetti też jest związkiem wyznaniowym, czy mamy go traktować z tego powodu poważnie?
Innym częstym argumentem pojawiającym się z ich strony jest wyszczególnianie przestępstw Kościoła Katolickiego (lub innych religii) jakich dopuszczają się jego przedstawiciele. Mają one na celu oczywiście wyłącznie skierować dyskusje na inne tory (częsta manipulacja stosowana przez ŚJ w rozmowie), ponieważ logicznie myśląca osoba i tak uzna że czyjeś przestępstwa i złe praktyki nie usprawiedliwiają występków innej grupy.
I tak w koło Macieju, obalisz jeden argument to pojawia się kolejny jeszcze bardziej oderwany od rzeczywistości.

Do tego dochodzi notoryczne, nielegalne ustawiane w pasie ruchu drogowego jakim jest chodnik materiałów reklamowych, dlatego też widząc takie osoby zachęcam do zgłaszania ich do odpowiednich służb miejskich.
Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego (wyrok z 16 maja 2018 r., sygn. akt II GSK 87/1) sądy uznały, że:
- droga z chodnikiem i przestrzeń nad nimi stanowią pas drogowy;
- nie ma znaczenia to, na jakiej wysokości reklama wisi nad chodnikiem;
- nie ma znaczenia to, czy reklama utrudnia ruch pieszych lub pojazdów;
- nie ma znaczenia to, czy reklama koliduje z urządzeniami drogowymi lub wpływa na bezpieczeństwo;
- jeśli reklamę umieszczono na budynku tak, że wystaje nad pas drogowy, to mamy do czynienia z zajęciem pasa drogowego, na które jest potrzebne zezwolenie;
- w razie zajęcia pasa drogowego bez zezwolenia, nakłada się karę stanowiącą dziesięciokrotność opłaty, jaką należałoby uiścić za legalne zajęcie pasa.

I tu również pojawiają się obrońcy ŚJ mówiąc "że przecież oni nikomu nie szkodzą".

Jak agumentowalem wyżej i we wcześniejszych wpisach i komentarzach - szkodzą.
A do tego nielegalnie się reklamują zaśmiecając przestrzeń publiczną i mając się za lepszych od innych którzy muszą tego prawa przestrzegać i płacić za reklamy.

W tej sprawie skierowałem już jakiś czas temu do Urzędu Miasta Warszawy pismo z prośbą o wyjaśnienie kwestii legalności takich stojaków wraz z dokumentacją w postaci zdjęć z dotychczasowych wpisów i z zapytaniem o ilość uiszczonych do tej pory opłat za takie reklamy w roku 2022.
Po uzyskaniu odpowiedzi zostanie ona upubliczniona.

#swiadkowiejehowy #jehowi #religia #bekazpodludzi #sekta #oszukujo #prawo #wiara #reklama #jehowapill (do obserwowania/czarnolistowania) #ukraina
bizonsky - Zrobiłem sobie 10 dni przerwy od Warszawy, i co?
I Sekta Świadków Jehowy d...

źródło: comment_1661788558Lc5hLuG5PGGlkA2elJfJfI.jpg

Pobierz
  • 19
@yhbgrobdoivbvwamsv nie pominąłem żadnego aspektu, nie klam.

Aspekt wolności słowa jako dla wolnego człowieka żyjącego w wolnym kraju jest dla mnie oczywisty i sam z niego korzystam pisząc ten post, więc twoja uwaga jest co najmniej nie na miejscu.

A jeżeli wolność słowa próbujesz podciągnąć pod usprawiedliwienie na na przykład łamanie prawa to wyzywam Cię abyś poszedł pod pałac prezydencki i zaczął używać niecenzuralnych słów wymieniając z tytułu imienia i nazwiska prezydenta
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bizonsky: Pominales, bo nie uznales ich prawa do badania glupot. Postawiłes sie w roli arbitra ze sekta i ze zło.
Jasne można sie czerpiąc czy te stojaczki są legalne czy nie, ale to poziom czepiania sie i legalizmu jak ściganie babci sprzedającej pietruszke, podobnie twój przyklad z prezydentem - w USA całkowicie legalne i normalne zresztą, co szczególnie widać było jak trump był u władzy.
@yhbgrobdoivbvwamsv no no, pominąłem też fakt że ludzie oddychaja, jak śmiałem o tym nie wspomniec XDDDD

Jakos do tego że mi wolno też mówić to co uważam (m.in. wszystko to co już napisałem) z uwagi na wolność słowa już się nie odniosłeś.
Nic nie pominąłem, to ty celowo pomijasz kluczowe argumenty i czepiasz się tych wspomagających ¯_(ツ)_/¯

Odwracanie jehowego dupom.
@yhbgrobdoivbvwamsv hahhaha XD o czym ty pieprzysz XD

Wytłumacz mi proooosze czym różni się wolność słowa świadków Jehowy w głoszeniu tego co jest zgodne z ich wyznaniem od mojej wolności w wyrażaniu swoich poglądów na temat ich działalności?

Chyba tylko prawdomównością XD
To ty tutaj robisz przewrotkę z gifa o Śląsku
@yhbgrobdoivbvwamsv: No napisał o ostracyzmie wobec członków,którzy chcą opuścić grupę lub są z niej wyrzucani. Również jeżeli chodzi o najbliższą rodzinę. Czyli atakują podstawowa komórkę społeczna oraz zmuszają członków do odcięcia się nawet od swoich dzieci.
Odgórny zakaz transfuzji krwi (tutaj różne sekty wymyślają inne zakazy, w celu "odróżniania się od złego świata") czyli na szali członków jest ich życie.
Jeżeli mówili byśmy o dorosłych osobach, jeszcze można by próbować to
@bizonsky: To zabawne że świadkowie jehowy zaczęli walczyć również w Internecie, czyni ich to niebezpieczniejszymi niż KK.

+: bizonsky, Mortek


Ich bożek nie zezwala na używanie narzędzi ze świata. Tak przy okazji skoro wg nich. w niebie jest 144 tys. miejsc siedzących to powinni walczyć między sobą a nie werbować kolejnych.