Wpis z mikrobloga

  • 21
2166 + 1 = 2167

Tytuł: Potęga teraźniejszości
Autor: Eckhart Tolle
Gatunek: poradniki
Ocena: 9/10
ISBN: 9788375791372
Tłumacz: Michał Kłobukowski
Wydawnictwo: Galaktyka
Liczba stron: 256
Świetna książka dla osób, które interesują się #mindfulness #medytacja i ogólnie byciu w teraźniejszości, a nie w ciągłym biegu myśli.

Mnie książka pozwoliła skonfrontować się z wieloma aspektami swojego życia oraz zastanowić się nad nim z innej, głębszej, perspektywy. Dzięki niej coraz bardziej zaczynam "odpuszczać" wiele rzeczy i widzę jak bardzo mi to pomaga. Czytałem ją długo, bo nie chciałem jej po prostu "przerobić", ale pozwolić sobie jej doświadczyć. Na pewno będę do niej wracał.

Komu polecam?
- ludziom, którzy chcą nawiązać większy kontakt ze sobą
- tym, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat medytacji teraźniejszości (nie tylko praktycznej, ale merytorycznej)
- osobom pragnącym nawiązać/pogłębić relację z Bogiem
- tym, którzy "wiecznie się spieszą", mają ciągle "zabłąkane" myśli, mają natłok myśli itd.
- wiecznie zmęczonym ludziom, którzy całe życie gdzieś zmierzają, ale póki co zaszli donikąd

#bookmeter #psychologia #psychoterapia #mindfulness #medytacja #eckharttolle #poradnikibookmeter
Pobierz thus - 2166 + 1 = 2167

Tytuł: Potęga teraźniejszości
Autor: Eckhart Tolle
Gatunek: p...
źródło: comment_1661765993qosQOJNVxKUGYKhvfO7HhH.jpg
  • 6
@thus: świetna książka!

autor doznał tak zwanego spontanicznego oświecenia, co w kontekście książki ma swoje wady i zalety

autor bardzo dobrze opisuje stan oświecenia, ale z drugiej strony ma problemy z właściwym doradzeniem przeciętnej osobie jak osiągnąć ten stan

niemniej jednak książka pomaga "stworzyć dobry mindset" pod medytację
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (6.3 / 10) (4 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-09-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: sport, forma fizyczna, zdrowie
Gatunek książki: poradnik

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-01-04 - Użytkownik nuj-ip ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. 2015-08-31 - Użytkownik romek9313 ocenił na: ★★★
@steppenwolf90: Tak, zgadzam się. Sam zresztą o tym pisał - albo cię coś "strzeli", albo sam do tego dojdziesz. Z notatek o nim, które czytałem, dowiedziałem się, że Eckharta dopadły jego problemy i stąd pojawiło się owo oświecenie.

Fakt jest też taki, że książkę czyta się czasami ciężko. Jeśli ktoś jest wkręcony w mindfulness, medytację itd., to świetnie to zrozumie. Za to jeśli nie za bardzo to... nie za bardzo może