Wpis z mikrobloga

Miraski, planuję krótką wycieczkę w okolicy Tarnawy Niżnej / Mucznego.
Chciałabym zrobić 2in1: Dźwiniacz i wieża widokowa na Jeleniowatym, czyli coś takiego: https://mapa-turystyczna.pl/route/3s5ws
Start przy Bazie Nad Roztokami, przejście ścieżką spacerową do Dźwiniacza, dalej żółtym (to jest szlak? nie mogę znaleźć info) i tu kawałek bez szlaku do leśniczówki Brenzberg, a od niej znów bez szlaku na Jeleniowate do wieży, a zejście już oficjalną ścieżką do Mucznego.
Najbardziej zastanawia mnie, czy od Dźwiniacza doleziemy do leśniczówki Brenzberg? Bo z tego co wyczytałam w necie - od leśniczówki do wieży widokowej jest spoko dróżka.
Był tam ktoś i potwierdzi, że da się zrobić taką trasę?


#bieszczady
faramka - Miraski, planuję krótką wycieczkę w okolicy Tarnawy Niżnej / Mucznego.
Chc...

źródło: comment_1661759444yKVGGu10g9amHPITOrilB0.jpg

Pobierz
  • 8
@faramka: to żółte to nie jest szlak, to jest afair jakaś ścieżka edukacyjna czy coś takiego. Na tej trasie (z początku) masz spory kawałek bardzo niefajnej nawierzchni - płyty betonowe po których straż jeździ quadami. Na samym początku masz całkiem wartki potok, miej na uwadze że w bardziej mokrej porze sprawia on pewne problemy przy przeprawie - nie ma żadnego mostu.
Dojdziesz do leśniczówki, jest ścieżka, szedłem tam chyba ze 3
Na tej trasie (z początku) masz spory kawałek bardzo niefajnej nawierzchni - płyty betonowe


@kabzior: całe szczęście nie będziemy jechać rowerami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na samym początku masz całkiem wartki potok, miej na uwadze że w bardziej mokrej porze sprawia on pewne problemy przy przeprawie - nie ma żadnego mostu.


@kabzior: hmhm, to może lepiej iść tą ścieżką spacerową bliżej granicy? Jak tam wygląda przejście
@faramka: brak krzaków ale i brak zieleniny podeptanej :) ale serio jest luz, jak masz kompas albo zegarek outdoorowy albo smartfona z mapy.cz to spokojnie wiesz w jakim kierunku iść a teren tam jest łatwy.

Ścieżka wzdłuż granicy to normalna droga momentami betonowa i potoki są puszczone pod nią więc nie ma problemu. Tracisz na urodzie drogi zyskujesz na wygodzie.