Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WolfSky: ogólnie to musisz poszukać jakiegoś zakładu który zajmuje się obróbką metali. Jeśli mają kogoś od programów na cnc, a powinni to może, Ci doradzi jak to inaczej rozwiązać. Imo łatwiej byłoby to zrobić z jednego elementu ale do tego potrzeba tego na czym ma się to zaciskać.
Co do kosztu to przy tak małym elemencie wszystko będzie zależy od skomplikowania (koszt czasu pracy) skoro piszesz że ma być z metalu
@WolfSky: przy 1 sztuce między 1000 a 2500zł. Zależy od sposobu obróbki(laser, plazma, skrawanie, toczenie, gięcie, druk 3d metal, plastyczna, chemiczna, cieplna czy mechaniczna), typu materiału, czy materiał ich czy dostarczony przez Ciebie a nawet terminu na kiedy to potrzebujesz. W google wpisz obróbka metali cnc i wywali Ci kupę firm, wszystkie mają formularz, wyślij projekt do kilku firm i czekaj na wycenę.
@waskizlo: Wiem, dlatego kombinuję jak to inaczej zrobić, mam tez pomysł żeby to zrobić scalone i od góry wrzucić oring a wciskać na ten adapter od spodu jakimś imadłem/wyciskarką jak do sylikonu na przykład. Ten chlop to po prostu romzontował urządzenie na te naboje i puszcza gaz w drugą stronę, trochę idiotyczna zabawa. Mimo, że działa. Ale chcę opracować coś co będe mógł puszczać dalej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WolfSky: ja to widzę jako banalne na tokarke, a potem przeciąć na pół. Tylko te pioro-wpust zamienić na wiercony otwór i skręcać śrubkami część lewa z prawa...
A jak nie - to tak samo: tokarka, zrobić 2 identyczne części, potem frezarka i zjechać to do połowy, zostawiając z jednej strony wystający klucz, a z drugiej strony kieszeń na niego. Potem te dwie połówki ze sobą się łączą jak chciałeś.