Wpis z mikrobloga

Czy HP Victus 16 będzie dobrym wyborem jeżeli potrzebuję wydajnego laptopa do zastosowań profesjonalnych (więc tutaj CPU i RAM to priorytet) którego jednocześnie mogę spakować do torby i gdzieś iść?

Zależy mi na dedykowanym GPU bo otwiera to drogę do wszelkiego rodzaju oprogramowania grafiki 3D, a nawet jako awaryjna maszyna gamingowa gdy desktop jest z jakichkolwiek przyczyn niedostępny.

W tej cenie jest jeszcze Legion 5 ale ma gorsze GPU i zasilacz cegłę, aż tak torturować się nie mam zamiaru.

Zawsze będę używał tego laptopa na płaskiej powierzchni, żadnego używania na kolanach w transporcie publicznym etc, ale może mi się zdarzać nosić go przez cały dzień, i zastanawiam się czy to nie będzie niewygodne (nawet z dobrą torbą).

Myślałem też nad poleasingowym, ale tutaj nie ma co rozmawiać o dedykowanym GPU, a cena i tak rzędu 2500 złotych, to już lepiej dopłacić, jedyne co tracę to jakość wykonania.

Zasadniczo bym już chyba tego laptopa kupił, ale jest dużo dziwnych opinii. Tzn. zdecydowana większość pozytywna, ludzie się deklarują że jeżdżą z nim do pracy a nawet szkoły (ale swoje waży mimo wszystko), ale też się trafiają komentarze że HP to rozpada się po tygodniu i omijać wielkim kołem.

#laptopy #komputery
  • 10
@MercedesBenizPolska: Akurat niby HP Victus ma OK chłodzenie. Legion jest uważany za wysokiej jakości urządzenie, GTX 1650 niby też się nada bo jednak do poważnego gamingu mam komputer, ale ten gigantyczny zasilacz nie budzi entuzjazmu. Chyba że bym go wymienił na mniejszy, ale nie wiem jak tu wyjdę cenowo.
@L3gion: Akurat oglądałem na internecie porównanie, jest mniejszy i cały zestaw (laptop + zasilacz) w przypadku legiona to 3.5kg, a victus to 3kg.
Chyba że bym wziął legion + osobno mniejszy zasilacz. Bo w przypadku HP w sumie płacę za RTX 3050 którego i tak bym nie używał przez 90% czasu. A legion to podobno elegancki sprzęt.
@Gajwer2: W tej cenie z RTX nie ma nic innego niż HP Victus. Jest teraz na przecenie Dell G15, ale ma dosyć sporo wad jak na swoją cenę.
RTX 3050 jest zdecydowanie lepszy niż GTX 1650, ale wolę porządny laptop z gorszym GPU, niż coś z RTXem co rozpadnie się po miesiącu. Chyba poczekam na przeceny Legiona.
@Gajwer2: System to akurat wada bo podobno producenci laptopów wrzucają pełno bloatware i trzeba formatować. A tutaj w dodatku 11, raczej bym wywalił i wgrał 10. Chyba bym nawet tego Della wziął bo jednak w tej cenie faktycznie niezły zawodnik, ale ten design w czarne kropki to chyba ktoś pijany robił. Nie dałoby mi to spokoju.