Wpis z mikrobloga

Siemka. Takie pytanko - poszukuję PC do ok. 1000-1200 zł dla kuzyna, na którym będzie mógł się uczyć i grać w jakieś nie najnowsze gierki. Znajdzie się coś takiego na Allegro?

Dawno nie jestem już w temacie sprzętów, więc nie mam pojęcia na co zwracać uwagę.

Dzięki.

#komputery
  • 9
@mynameis60: Coś z używanych znajdziesz, najlepiej intel 8gen/9gen (4rdzenie) i karta minimum GTX 1060 6GB, zamiennie RX570 i wzwyż, 16GB RAM, zwróć uwagę na obudowę żeby nie była zamkniętą puszką i zasilacz o jakiejś renomie.

Nowy żeby to miało jakikolwiek sens kosztuje 3k.
@mynameis60: Karta graficzna jest OK, ale procesor: AMD FX(tm)-6300 SIX-Core Processor 3.50 GHz, 6 rdzeni, ja bym się w to chyba już nie pakował. Tzn. wycena być może jest spoko i generalnie tanio, tylko tu myślałem raczej o kompie w górnej cenie z tych widełek.
@balrog84: tą sztukę możesz rozważyć:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/komp-stacjonarny-i5-7400-gtx-1060-16gb-ram-1tb

Tylko mankamentem jest fakt że grafa posiada tylko 3GB pamięci , tak przycięta karta nie odpali niektórych tytułów (tych nowszych). Generalnie ludzie często wybierali tańszą i słabszą 1050 Ti tylko dlatego, że miała te 4GB i choć FPS-ów zdecydowanie mniej to dawała szanse na odpalenie gry.

Do starszych gier na pewno będzie spoko. A komputer poskładany z głową.

Generalnie w tamtym segmencie masz taką kolejność