Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dlaczego wszyscy emigrują tylko do #holandia #norwegia i #niemcy ? Jest tyle wspaniałych krajów na świecie, ja wolałbym emigrować do #tajlandia albo #korea . O wiele ciekawsze, lepsze i bardziej egzotyczne doświadczenie. Europa dla Polaków moim zdaniem nie jest atrakcyjna. Jedynie dla pieniędzy. A pamiętajcie, że #emigracja tylko dla pieniędzy = męka.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #630a230de1ffb3d8a8a60e71
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Dlaczego wszyscy emigrują tylko do ...

źródło: comment_1661609744LwJ6MGmnvPuvLiboxFlUaW.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
xXx: @AnonimoweMirkoWyznania: Do tanich krajów jeżdżą ludzi którzy mogą pracować zdalnie, do rozwiniętych ci co muszą fizyczne proste zawody wykonywać. To uproszczenie, ale reguła jest prosta. Jedziesz do Tajlandii bo złoty jest tam silny więc zarobki z PL wystarczą na fajnie życie, jedziesz do Niemiec bo euro jest silne i tamtejsza najniższa pozwoli godnie żyć. Jak sobie wyobrażasz aby ktoś jechał o Tajów sprzątać? Przecież to gorsza bieda niż w
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: W Tajlandii jest tak gorąco, ze jak weźmiesz prysznic i zamkniesz korki, to już jesteś spocony jak świnia. A najgorsze dla mnie tam jest to, ze codziennie, przez calutki rok, zachód słońca jest o 18:30. Dla mnie, gdzie słonce świeci latem do 22 czasami, jest to niepojęte. No i dzikie psy wieczorem. Stach wyjść na spacer. Już nie wspominam o robactwie. Tam jest wszystkiego pełno. No i wbrew pozorom, nie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Co za głupie pytanie. Dużo ludzi wyjeżdża do krajów europejskich, bo to jest najprostsze. Często nie musisz mieć wizy, możliwe, że masz tam już znajomych, więc jest prosciej i przede wszystkim jest blisko Polski - dużo Polaków jest bardzoe rodzinnych i jednak gdy pracuje w innym kraju to spędza urlop jadąc do Polski - do znajomych i rodziny.

Dodaj do tego jeszcze, że wiele osób nie zna żadnego języka poza
  • Odpowiedz
Ja bardzo lubię tutejsze kultury, ludzi i styl życia. W Azji myślę, że czułbym się zdecydowanie bardziej obco.


@aegispolis: Azjaci są fajni. Niegroźni, mili (zwykle), często chętni do rozmowy (Chińczycy, Tajowie). Miałam znajomych w Chinach z różnych azjatyckich krajów, a mimo to czułam się obco. Jakbym nie mogła pogadać z kimś "na poziomie". Nie ubliżając Azjatom - chodzi mi po prostu o ich często niewinny tok myślenia. Jakbyś rozmawiał z dziećmi.
  • Odpowiedz
Jakbym nie mogła pogadać z kimś "na poziomie". Nie ubliżając Azjatom - chodzi mi po prostu o ich często niewinny tok myślenia. Jakbyś rozmawiał z dziećmi.


@aegispolis: Podobne miałem wrażenia. Według mnie to właśnie kwestia tych różnic kulturowych, a nie jakiejś realnej infantylności. Dla mnie najcięższe byłoby odnalezienie się w ich estetyce w kwestii muzyki, teatru, czy literatury. Bez tego kodu kulturowego byłbym zmuszony do ograniczania się do najpłytszego przekazu, trochę
  • Odpowiedz
Jedziesz do Tajlandii bo złoty jest tam silny więc zarobki z PL wystarczą na fajnie życie, jedziesz do Niemiec bo euro jest silne i tamtejsza najniższa pozwoli godnie żyć


@AnonimoweMirkoWyznania: Jest jeszcze jedna kwestia:
W Tajlandii jak chcesz siedziec dlugo to albo powody rodzinne, albo uwielbiasz kulture albo posuwasz tajki, ponoc mega leca na bialych z niebieskimi oczami.
W Niemczech nawet jak zaczynasz jako konserwator powierzchni plaskich jest nadzieja na awans,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Strach. To strach jest fundamentem reszty przyczyn, dla których Polacy wybierają UE. Jeżeli ludzie mają problem z wynajęciem mieszkania w Europie, to wyobraź sobie ich potencjalne problemy na innym kontynencie. Masz rację. Europa stała się mało atrakcyjna dla nas do zamieszkania, bo cała Europa zaczyna przypominać jedno państwo, a w samej Polsce nie żyje się przecież źle, jeżeli wiesz co chcesz robić i kim chcesz być. Europa jest przyjemna na
  • Odpowiedz