Wpis z mikrobloga

A Wy młodzi gdzie macie wasze 200 pln za wczorajsze mycie samochodów?

Oszczędzacie czy już kupiliście pol mieszkania w Łodzi?

Coraz częściej wypadają mi na youtube jego filmiki i oglądam je jako moje guilty pleasure. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wiem niszczę przez to algorytm i daje mu popularność. Macie jakiś pomysł jak rzucić ten zgubny nałóg?

https://youtube.com/shorts/L7L3qXh3Pbo?feature=share

#nieruchomosci #rozwojosobisty
  • 9
@Niemamwiedzy: on tak mówi, bo nigdy nie był w innej sytuacji. Na jednym z tych filmów mówi, że w liceum miał malucha, a później seicento. Mama była lekarzem, a ojciec bodajże miał jakiś small business. To nie jest tak, że on zaczynał od zera. Zresztą są nawet badania, że osoby które mają backup w rodzinie i dobry start są bardziej skłonne do ryzyka w biznesie. Trzeba też pamiętać że gość zawsze
@mickey123: to prawda, że niektórzy przy tym nawet nie stali, ale też niektórzy mieli dużo lepiej. Matka lekarka i ojciec z budą z zapiekankami (small business? myślałam, że coś więcej) to nie jest żadna elita, bez przesady. Są ludzie, którzy mieli naprawdę dobry start i de facto się nie usamodzielnili, całe życie jadą na majątku i pozycji rodziców. Midel oczywiście plecie od rzeczy, ale nie jest socjologiem czy ekonomistą, tylko prostym
@mickey123: Zawsze znajdzie się jakiś argument, a gościu ma rację bo jest masa osób, które płaczą nad swoim losem, a nie chce im się z kanapy podnieść. Nie rozumiem skąd taki hejt tutaj na niego, ma pozytywne podejście do życia i czasem odpłynie z tematem, ale zasadniczo nie mówi o cudach. Nie zarobisz 200 zł to zarób 100 zł, a to już jest chyba najniższa krajowa 100x20 dni pracy.
@mickey123: Zawsze znajdzie się jakiś argument, a gościu ma rację bo jest masa osób, które płaczą nad swoim losem, a nie chce im się z kanapy podnieść.


Ale on nie mówi żeby zacząć działać tylko mówi zacznij działać i kreśli nierealne scenariusze ktore zagwarantuja ci sukces (taki sposób myślenia jak w tym filmiku prezentowałem mniej więcej w wieku 12 lat) na osiągnięcie sukcesu.
Jaki jest sens sprzedawać komuś nierealna wizję, która