Wpis z mikrobloga

@Recydywa:
Zastanawiałem się czym jedną starą tanią gitarę (korpus z topoli) pociągnąć po zdarciu lakieru i zabejcowaniu na ciemno, w sumie mogę spróbować tego oleju bo mi pół butli po stole zostało. Dzięki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@smk666 nie wiem czy to dobry pomysł. Ja bym raczej kupił zwykły lakier. Nie trzeba tu bardzo duzych umiejętności. Rozsądek podpowiada mi że olej może osłabić klejone połączenia gitary, a ponadto tłuste palce nie idą chyba w parze ze strunami. Chyba, że to tylko już gitara robiąca za ozdobę:)
@Recydywa:

Chyba, że to tylko już gitara robiąca za ozdobę:)

To tak na początek - to jakiś stratocaster firmy krzak sprzed lat, chciałem z niego zedrzeć lakier i sobie potestować różne techniki wykończenia, bo akurat to grać na czym mam, aż "osiołkowi w żłoby dano". Tam pewnie nawet ciekawego wzoru drewna nie ma pod tym czarnym poliuretanem. Niemniej spodobało mi się wykończenie tej Twojej półki i podobny efekt chciałbym osiągnąć.


Ogólnie
@Shiede klej montażowy w 4 miejscach, od spodu nawiercilem lekko żeby dobrze złapał. To wynajmowane mieszkanie więc będę musiał go potem odciąć i usunąć klej