Wpis z mikrobloga

Miałem dzisiaj debilną akcję i sam zdębiałem. No coś w stylu jedzie blondynka przez przejśćie, uderzył ją pociąg i pyta policjant, a dlaczego Pani pojechała? No bo zwalniał i trąbił, to myślałam że mnie chce puścić ( ͡º ͜ʖ͡º)||

Mamy pas do jazdy w lewo, jedzie rowerzysta przed moim samochodem. Ten wyciąga nagle rękę i daje nura na lewo, ale nie że skręca na drodze, tylko wjechał na scieżkę rowerową. która przecina ten pas do jazdy w lewo. No generalnie nie było by problemu i bym olał temat, bo nawet nie ruszyłem dobrze i wychamowałem, ale debil mnie ścigal potem i chciał #!$%@?ć że się do znaków nie stosuje ( ͡º ͜ʖ͡º)

Znalazłem nawet tą drogę na filmikach na youtube. No i pytam szczerze, bo może faktycznie coś ominąłem osatnio w tych rpzepisach, co się zmieniają co 2 dni, że on tak może?

#rower #stopcham #wypadek #prawojazdy
Pobierz T.....z - Miałem dzisiaj debilną akcję i sam zdębiałem. No coś w stylu jedzie blondyn...
źródło: comment_1661540514Z9WtsgwLgjyWmqBzaV8gT0.jpg
  • 4
@To-masz:
Rowerzysta manerw skrętu powinien wykonać od krawędzi pasa (w tym przypadku od lewej). Tak więc powinien się ustawić za tobą w kolejce i poczekać na swoją kolej. Ewentualnie mógł wyprzedzić z lewej strony, ale tylko w sytuacji kiedy nie sygnalizujesz manewru skrętu w lewo (pojazd sygnalizujący manewr skrętu w lewo można wyprzedać czy omijać tylko z prawej strony).