Wpis z mikrobloga

#siecikomputerowe #wifi #internet #komputery

Pytanie do ekspertów ;-) Chciałbym zwiększyć zasięg wifi w mieszkaniu. Źródło to Funbox 3.0 podpięty do światłowodu. W eterze dwie sieci: 2.4 oraz 5GHz. Wyniki ze speedtest.pl na screenie.

Czy ten TP-Link da radę?
https://www.x-kom.pl/p/339274-access-point-tp-link-re305-lan-80211a-b-g-n-ac-1200mb-plug-repeater.html

Zależy mi przede wszystkim na stabilności połączenia (praca zdalna), prędkość ma drugorzędne znaczenie.
Pobierz ManfredMacx - #siecikomputerowe #wifi #internet #komputery

Pytanie do ekspertów ;-...
źródło: comment_16615050021XDjQR0JYXUkYMIltdgeUO.jpg
  • 11
@Bad_Wolf: Testowałeś PLC? Ja tak, standard AV600 urządzenia wetknięte w tę samą listwę, czyli około 5cm od siebie transfer iperf 80-90Mbit, urządzenia wspierające AV1000 wykręcają około 300Mbitów, ale wystarczy że jeden jest 5m od drugiego i z 300 robi się 150, wetkniesz do gniazdek kilka zasilaczy impulsowych i ze 150 robi się 50 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ManfredMacx: Tylko kabelek, jak planujesz generalny remont zaplanuj kable
@dktr: testowałem. Mi trochę lepiej działało. Musisz mieć kiepsko połączone przewody.
Przedłużacz jest problematyczny z jakiegoś powodu i u mnie
Najlepiej działa na jednej fazie. Połączenie między fazami powoduje drastyczny spadek prędkości.
Dlatego to trzeba przetestować.
Mi trochę lepiej działało

@Bad_Wolf: Zero konkretów, to było dobre do internetów po adsl/vdsl do 50Mbit. AV1000 już na 5m miedzianego przewodu 1.5mm traci połowę przepływności a max tego standardu to 300Mbit realnego ruchu a nowszego standardu nie widać.

Musisz mieć kiepsko połączone przewody.

Tak, do testów celowo kiepsko połączyłem przewody 1.5mm i dwa gniazdka. Jak się zainstaluje "tool" do sprzętu tplinka to masz dokładne parametry takiego połączenia i z jakim