Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z was miał doświadczenie w używaniu tego typu anten do poprawy sygnału LTE?

Zależy mi na lepszym sygnale w miejscu, które jest jakby w takiej "dziurze" zasięgowej - centralna Warszawa, po wyjściu na ulice zasięg jest na full, ale wystarczy wejść 20 metrów w głąb uliczki i ledwo co udaje się złapać.

Mój router to TP Link Archer MR600

https://sklep-ecsystem.pl/atk-log-antena-logarytmiczna-lte-800-3000mhz-mimo-2x2-z-10m-przewodem-zakonczonym-gniazdem-fme.html

#gsm #technologia #internetmobilny
rzep - Czy ktoś z was miał doświadczenie w używaniu tego typu anten do poprawy sygnał...

źródło: comment_1661502515SZ10iW4IWB2m1ocgPSXRNa.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@rzep: Skoro taki scenariusz czyli w pewnie w mniejszym pomieszczeniu to po prostu telefon z Wifi Calling, teraz to obsługuje też SMSy, niepotrzebujesz wcale sygnału komórkowego, dziś działa to perfekcyjnie.

Wiem że stosują takie wzmacniacze sygnału i widziałem to w użyciu w domu nad rzeką głęboko w lesie ale i tak to niestabilne, okłamuje telefon że masz full sygnał.

Mi @dktr elegancko wszystko doradził ale to inny przypadek niż
  • Odpowiedz
@Saeglopur: Może wyraziłem się niejasno - mi zależy na internecie. Obecnie mam DL 2-5 mbps downloadu na routerze, a po wyjściu na ulicę na telefonie mam 80mbps...
  • Odpowiedz
@rzep: Czyli tam nie ma wifi ani perspektyw na to i musisz korzystać z internetu z telefonu a sygnał słaby? Chodzi o to że sama ta antena nic ci nie da bez "wzmacniacza" i anteny wewnątrz. Tylko mi ta instalacja wygląda (widziałem na żywo) na komore do napromieniowania xD A sygnał jest wtedy strasznie niestabilny, telefon pokazuje full sygnał ale to wiele nie zmienia.

To już lepiej modem LTE na
  • Odpowiedz
@Saeglopur: Nie tyle "z telefonu" a z mobilnego - mam router z modemem LTE.

To jest akurat wolno stojący budynek 1-piętrowy, więc mam dostęp do dachu - mógłbym założyć taką antenę i skierować ją na najbliższy BTS, który łapie będąc na ulicy.
  • Odpowiedz
@rzep: Oooo no to jeśli masz możliwość wkręcenia tam anteny (czasem są na stałe w routerze - możesz je wykręcić?) to właśnie taka antena jaką podesłałeś byłaby OK choć w przypadku centrum miasta i full sygnału to w nic nie musisz celować, mógłbyś mieć jakąś "dookólną" a nie taką kierunkową.

@dktr ci doradzi bo jest fachowcem, on mnie uświadomił że strata z racji długości kabla jest często większy niż
  • Odpowiedz
@rzep: Właściwie to mam taką antenę do sprzedania, bo podciągnęli mi światłowód, więc mi już nie jest potrzebna. Razem z przewodami 10 m. Musiałbym ją tylko z dachu ściągnąć.
2xZestaw 17 dB ant ATK-504 + 10m WC55 Nw-SMAw
  • Odpowiedz
@rzep: Kupiłem takie, z nadzieją że w lesie jakoś znaczniej mi poprawi zasięg - no ale niestety zysk może z 10-20% - trudny teren, do anteny daleko i wprost po linii lasu. Może w Twoich warunkach będzie lepiej działało jak będzie widok na BTSa bezpośrednio
  • Odpowiedz
@rzep: Efekt może być różny ale jak masz BTSa do 10km to powinno dać się coś zrobić. Poszukaj jakie masz BTSy w okolicy http://beta.btsearch.pl i jak daleko. Potem musisz poszukać jaka częstotliwość będzie u Ciebie pasować i pod to dobierać antenę. Jeśli to jest Warszawa to stawiam, że możesz celować w 2100Mhz. Taka antena powinna być spoko: https://www.cybertech.com.pl/p173,antena-dualna-lte-a-4g-17dbi-mimo-1800-2600mhz.html
No i modem z agregacją kanałów.
Od takich rzeczy najlepsza jest niestety
  • Odpowiedz
  • 0
@tyrt mam te anteny jak na zdjęciu od dipola, ale są na strychu - może musiałbym zorganizować jakiś maszt, ale to też musiałbym mieć dłuższe kable antenowe. No i jakiś maszt :-)
  • Odpowiedz