Wpis z mikrobloga

@r4faello ja od dwóch lat, polecam - Tera jest tyle fajnych opcji w sklepach ze jedyna rzecz za którą tęsknię to pizza z salami ale to tylko dlatego że w okolicznych pizzeriach nie ma żadnych zamienników. Nawet na silce nie zauważyłem żadnych zmian a kiedyś potrafiłem #!$%@? pół kilo mięsa dziennie.
@r4faello np zajebiste kiełbaski wege chipotle cheddar z Lidla, wege kaszanki na grila też wypas. Spoko są też w biedrze takie ala wędliny z czarnuszka, do tostów wpyte. Veggie ballsy też pychotka :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r4faello: W zasadzie wszystkie jajka są tak samo wartościowe, tu bardziej chodzi o kwestie moralne lub etyczne. Najlepiej kupować od rolnika, który dba o kurki i pozwala im biegać na dworze. Jeśli nie masz dostępu, to wybierz takie z chowu ekologicznego, wolnego wybiegu lub ściółkowego.
@chlodna_kalkulacja: nigdy nie kupuję od rolnika ze względu na moje przeświadczenie na temat bezpieczeństwa co do salmonelli itd, wiem, już teraz muszą być przebadane - jednak ja zawsze będę brał te z np. Auchan i chcę zapłacić ze 10 jajek do 10zł - to też nie wydaje się złym pomysłem.
martwe krowy i świnie, chore kurczaki - nie


@r4faello: Chyba nie chcesz powiedzieć że wolałbyś je jeść na żywca?

Pamiętaj o b12.


@chlodna_kalkulacja: Wegetarianizm ma b12, to nie jest weganizm
@r4faello: Nie kupuje rzeczy typu wege, po co?
Jak chcesz jest mnóstwo przepisów i dań i produktów które są bezmięsne, humusy, pasty, orzechy, twarogi, jogurty, jajka. Od zawalenia internetu tego jest, po co się pchać w jakieś wege produkty
@r4faello: zią ale nikt cię nie zmusza, wszystkie zwierzęta są z hodowli nie ma takich nie z hodowli. Nawet ryby połabiane z atlantyku są z naturalnych hodowli bo naturalnie gromadzą się, tworzą ławice.
Chyba że chcesz jeść tylko ryby samotniki jak rekin albo szczupak, ale drapieżne ryby są mało smaczne imo.

sam sobie te zwierze upoluj jeśli masz je już #!$%@?ć.


@r4faello: Dobrze się czujesz? Jak pójdę do supermarkatu i