Wpis z mikrobloga

Kupował ktoś smartfon z #aliexpress z wysyłką z chin który jest wart ok. 300$?


@19ludwik91: nie raz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tylko że często to były jakieś wysyłki super-elite-shipment, omijające VAT itp.
poza tym, jak teraz Aliexpress pobiera VAT z góry (zakładam że do całej UE), to chyba skarbówka nie powinna zatrzymywać do ovatowania ¯\_(ツ)_/¯
heh, no to ktoś oszukuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@poji:

tak, TY, bo kupowales z magazynu EUROPEJSKIEGO.

Roznica jest taka, ze przy zakupach powyzej 150EUR z poza EU moze wpasc do zaplaty jeszcze clo, wiec dla ulatwienia sobie sprawy, platforma nie pobiera naleznosci celnych powyzej 150 EUR do zakupow z poza EU.

Towar sprzedawany w EU jest juz oclony, wiec spokojnie moze pobierac i przekazywac VAT niezaleznie
@Andczej: no dobra, w (?) jest że:

od kiedyś tam musza zbierać VAT, i przekazać go bla bla bla
VAT US $0.00

możnaby wnioskować, że zwolnione z vatu, skoro muszą pobierać i naliczyli 0.00 ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
@19ludwik91: Niedawno otrzymałem przesyłkę z pracy wysłaną z HQ w USA i ktoś nie zaznaczył opcji "gift" a jedynie wartość (ok 20$ bo to był t-shirt i jakieś firmowe gratisy) no i musiałem listonoszowi dopłacić jakoś 8.79 euro. Nie otrzymałem wcześniej żadnej informacji o nałożeniu dodatkowych opłat. Dostałem kwitek na którym było napisane coś ala "dostarczenie przesyłki z poza EU" ale nie chodziło ani o VAT ani o cło :/

Otrzymuje
@s---k 20(w sumie chyba)( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@poji automatyczny VAT do 150 to wiem, u mnie przekroczyło, kupiłem prosto u producenta/w sklepie oficjalnym.
Z Izraela się może boją ( ͡~ ͜ʖ ͡°)( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Na pewno wiem że coś mi dorzucą, bo jest już info że nie jest puszczona dalej jak to bywa z rzeczami do 150€ łudziłem się