Wpis z mikrobloga

Właśnie zarejestrowałem się do poradni ortopedycznej na NFZ. Termin? Jestem w ciężkim szoku, bo już 28 sierpnia!
Przyszłego roku.

Mam nadzieję, że Emeryci Premium™, którzy tak się cieszą z 14. emerytury, nie doczekają swojego terminu wizyty w szpitalu.

#dobrazmiana #dojnazmiana #bekazpisu #nfz #zdrowie #socjalizm
Hangry - Właśnie zarejestrowałem się do poradni ortopedycznej na NFZ. Termin? Jestem ...

źródło: comment_1661421247XQArSuQj4BmG7SjOVG6htT.jpg

Pobierz
  • 16
@Hangry: Ja za to pokazuję kartę specjalną - zasłużonego dawcy krwi i mam praktycznie od ręki
Na operację nadgarstka czekałem 6 tygodni, dla reszty ludności terminy po 3 lata.
Do pierwszej odznaki trzeba oddać 6l krwi - regularnie oddając masz to po 2-3 latach
@Hangry: wyczynowo czyli w jakimś klubie/związku? Nie macie w klubie żadnego lekarza?
Z doświadczenia własnego przed wizytą u lekarza poszedłbym do fizjoterapeuty najpierw i zobaczył czy on nie rozwiąże problemów szybciej.
Mi lekarz po operacji kazał łazić w ortezie cały czas i nadgarstek po 2 miesiącach po operacji dalej bolał.
Dwie prywatne (bo na rehabilitację są takie kolejki, że hdk nie działa - a ja nie miałem sił do zwracania się
Z doświadczenia własnego przed wizytą u lekarza poszedłbym do fizjoterapeuty najpierw i zobaczył czy on nie rozwiąże problemów szybciej.


@MichuB: Mam do usunięcia tytanowe gwoździe z kości udowej. Bardzo dobrego fizjoterapeutę widuję 2 razy w tygodniu. :)
@Hangry: czyli rozumiem, że zapisałeś się na wizytę na za rok żeby umówili Cię na przyjęcie na oddział (na jeszcze później)?

Czy może takie coś usuwa się podczas wizyty w poradni chirurgicznej (ortopeda też chirurg)? W znieczuleniu miejscowym?
@MichuB: Przerejestrowałem się na koniec kwietnia. Wsadzili mi to w 2019 podczas operacji w znieczuleniu od pasa w dół (zastrzyk w kręgosłup). Mieli wyciągnąć po roku. COVID. Zmiana planów na wyciągnięcie po 2 latach. COVID. Przeprowadzka. Skierowanie dostałem wiosną i dopiero urlop sprawił, że zechciało mi się coś w tym temacie zadziałać.
@Tytanowy_Lucjan:

Informujemy, że Twoje zgłoszenie o numerze [...] dotyczące nieprawidłowych danych publikowanych w Informatorze o Terminach Leczenia zostało rozpatrzone.

W wyniku rozpatrzenia ustalono, że:

dane o pierwszym wolnym terminie przekazane przez Świadczeniodawcę są prawidłowe. W trybie wyjaśnień pracownik szpitala poinformował, że podany termin 28.08.2023 mógł wynikać z błędnego zrozumienia czy pacjent pozostaje w stanie stabilnym czy pilnym, gdyż około 15 miesięcy oczekują pacjenci z kategorią pilną.

Dziękujemy za zgłoszenie




.


Narodowy