Wpis z mikrobloga

#b2b #ryczalt #testowanieoprogramowania

Hejka,

Jestem u siebie w projekcie już 3 miesiąc i z tego co widzę to nie ma w ogóle testów automatycznych i nie będzie. Są tylko testy manualne, tworzenie test case oraz dokumentacji. W takim razie śmiało mogę iść na ryczałt 8,5%? Zawsze to ok 1000zl do ręki miesięcznie. Vedorownia proponuje aneks do umowy b2b który zakres obowiązków określi tylko do manuali
  • 9
@jaavi666: Raczej tak, ja w końcu po 9 miesiącach czeka nia dostałem od GUS odpowiedz o nadanie PKWiU

A to:

Usługi pomocy technicznej w zakresie technologii informatycznych i sprzętu komputerowego mogą być w 2022 roku opodatkowane stawką 8,5% ryczałtu ewidencjonowanego, co potwierdził Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 14 stycznia 2022 r. (sygn. 0115-KDIT1.4011.778.2021.1.MK):
W przedstawionym we wniosku opisie zdarzenia wskazał Pan, że zakres świadczonych przez Pana usług sklasyfikowany jest
Pobierz Ithilnaur - @jaavi666: Raczej tak, ja w końcu po 9 miesiącach czeka nia dostałem od G...
źródło: comment_1661415597sE7u5C8teh4szsUJiOkUD9.jpg
W takim razie śmiało mogę iść na ryczałt 8,5%?


@jaavi666: Teoretycznie tak, ale w praktyce słyszałem plotkę, że jeśli przechodzisz z 12% na 8,5% i nie masz indywidualnej interpretacji (co US potrafi zweryfikować) to jest jakieś tam nieco większe ryzyko kontroli w przyszłości. Ale tak jak mówię, to może być tylko miejska legenda.
@daczka92: Tak, ona nie daje 100% ochrony, ale podobno chociaż "odgania" US. Tzn. jak widzą, że jest, to raczej nie wybierają takich osób do kontroli w myśl zasady, że to trudniejszy kąsek i lepiej (bardziej opłacalnie) wybrać kogoś bez.
@bb89 to raczej proste wyliczenie 3.5% różnicy między 8.5 a 12 daje mu 1k. To raczej matematyka na poziomie podstawowym. Widać że op wystawia fakturę na około 30k
@bb89 bywają takie stawki przy czystym b2b w jakims sektorze bankowym dla zagranicznego klienta..ale fakt to już raczej górne 10% jak chodzi o manuala nie leada