Wpis z mikrobloga

Jestem właśnie w Szwecji, prawie wszyscy jadą idealnie zgodnie z przepisami (szczególnie poza skupiskami emigrantów). W Szewecji poza miastami jest 70, czasem zwiększane do 80- idalna pogoda, prawie pusta droga, szeroka na 6 samochodów- zdjecie ponizej, a każdy samochód jedzie jakieś 77 przy ograniczeniu 80 i nikt nikogo nie wyprzedza. Wysokie kary i pełno radarów i to bardzo często na odcinkach bez dodatkowego ograniczenia. W Norwegii jeszcze lepiej jeżdżą, a tam już jest więzienie bezwarunkowe za wyższe przekreoczenia prędkości. W Polsce #polityka ma to gdzieś i śmieszne kary i państwo teoretyczne i najwięcej śmiertelnych wypadków na przejechane km w Europie, 6 razy tyle co w Norwegii i natężenie ruchu ma niewielkie znaczenie, bo porównując do krajów z wielkim ruchem jak Holandia czy Wielka Brytania (obydwa mają mnóstwo fotoradarów i wielkie kary) to i tak jest 4 razy tyle.

#szwecja #polska #motoryzacja #norwegia #skandynawia #samochody #ciekawostki #europa
nowyjesttu - Jestem właśnie w Szwecji, prawie wszyscy jadą idealnie zgodnie z przepis...

źródło: comment_1661402200CsbuU26COhVQxKEjKhNgdM.jpg

Pobierz
  • 30
@nowyjesttu: Idealizujesz nieco, zarówno w Szwecji jak i Norwegii dość powszechnie jeździ się +10km/h względem ograniczenia i nawet jadąc w ten sposób często jest się wyprzedzanym. Jedyny wyjątek to oczywiście pomiary odcinkowe i okolice szkół gdzie jest ograniczenie 30/40km/h i bardzo lubi stać policja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Natomiast kultura drogowa jak najbardziej na plus względem Polski, ale to nie wynika jedynie z ilości kontroli czy fotoradarów
@Stashqo: oczywiscie, że głównie z mentalności, ale kary robią swoje np. dla emigrantów. 10 km/h wiecej w Norwegii? Niesądzę. Ja raczej nie spotkałem, ale nie byłem w większych miastach prawie.
@nowyjesttu: Można obejrzeć sobie któryś film Bjorna Nylanda z serii "Sunday driving". Testuje w ten sposób zasięg samochodów elektrycznych. Też mówi o tym, że typowy Norweg jeździ tak powoli i bez wyprzedzania.
Na przykład tutaj w tym filmie.
Yelonek - @nowyjesttu: Można obejrzeć sobie któryś film Bjorna Nylanda z serii "Sunda...
@nowyjesttu: no popatrz sie a niemcy mają dużo autostrad bez limitu, krajówki po 100km/h ograniczenie, ludzie #!$%@?ą w porównaniu do Norwegii, a jest niewiele więcej zgonów niż w Norwegii

Prędkość to tylko składowa wielkiego równania, która wg ciebie jest wszystkim

W polszy audice i bmw "bawią" się na drogach, 200km/h po krajówce jest częstością, wyprzedzanie na ciągłej bez widoczności klasyką. Żaden znak do 70km/h tego nie zmieni bo są Yanosiki i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@nowyjesttu: potwierdzam, ludzie w Polsce jeżdżą jak małpy, albo +50km/h albo -20km/h - oba równie niebezpieczne. Fajnie to widać jak się jedzie na prom w Ystad. W miarę dojeżdżania więcej debili na drodze, i to oczywiście rodacy. A juz na drugiej stronie w Świnoujściu to tam jest tragedia. Wyprzedzanie tuż przed samochodami z naprzeciwka, czy wpychanie się to norma. Nienawidzę po Polsce jeździć.
tak, i pokazujesz kawałek drogi na ktorym ktoś spalil kapora


@RozowaZielonka: nigdzie nie widziałem tyle śladów po paleniu kapci niż w Norwegii. Tam jest to chyba sport narodowy. Ale u nich sporo ludzi ma potężne amerykańskie V8 i po 5-8 L.
Więc ich mocno kusi a za palenie gumy nie ma kary. Jeśli masz np. ostre podjazdy w butach takie że nawroty mają po 180 stopni to jest wręcz czarno na