Wpis z mikrobloga

Cześć Mirabelki i Mirki,
wczoraj (24.08.2022) prawdopodobnie między 8:00 a 16:00 skradziono mojemu tacie Kię Sportage. Samochód stał na parkingu na Bielanach w Warszawie. Kia ma pakiet GT i do tego się w miarę wyróżnia swoim niebieskim kolorem. Może komuś się akurat rzuci w oczy gdzieś taki samochód, prośba wówczas o informację.

#warszawa #kradziez #samochody #bielany #wykopefekt #motoryzacja #kia
Pobierz Micno - Cześć Mirabelki i Mirki,
wczoraj (24.08.2022) prawdopodobnie między 8:00 a 16...
źródło: comment_1661398204EZ44miUMpVD5eQBRffk6Ji.jpg
  • 146
@frems czy to byl film pokazujący kradzież samochodu z bear lockiem? Bo nie mam pewności czy pisząc o złamaniu zamka wiesz jak system bear lock wygląda i czemu jest tak dobry, a mimo to nie wiele osób z niego korzysta co jest zastanawiające. Mam mazde 6 właśnie z tym systemem, nie raz zapominałem zamknąć samochód w mieście i po 4 latach nadal jest ze mna, mimo że każdy lubią znikac szczególnie w
Korzystając z okazji, że w tym wpisie udziela się wielu znawców systemów zabezpieczeń, to chciałem zapytac o rzecz, która od dawna mnie zastanawia.

Czy kradzież na walizkę możliwa jest tylko przy kluczykuznajdującym się w jakiejś bezpośredniej odległości od auta? Czy też złodziej może mi zeskanować kluczyk z keiszenie na jakiegoś "puendirive'a" ;)) i w ten sposób dobrać mi się do samochodu?
@Micno: Który rocznik? Kia jest dość nie typowa bo ma aż 7 lat gwarancji i w sumie nikt nie będzie jej tracić na rzecz wymiany części w garaży u mietka, ASO raczej nie handluje takimi używkami. Może poszła cała i tu zaczyna się myk z przebijaniem VIN. Kurde szkoda bo sam mam Kia ale w wersji Black Edition, chyba czas doinstalować jakieś zabezpieczenie -> tu mam pytanie do trakerów GPS, jest
@bigos555: to nie jest mit. W zeszłym roku ukradli mi motcykl. Policja radziła jeździć po okolicy bo może gdzieś "stygnąć". po kilku dniach jak się okaże, że nie ma nadajnika i nikt się po niego nie zgłosi to moto/ auto leci do dziupli lub za wschodnią granicę.

@Micno mi się nie udało odzyskać maszyny ale trzymam kciuki za Wasze autko i leci plus dla zasięgu.
Udostępnij na Fb by widziało jak
@pokey metoda na walizkę polega na transmisji sygnału w czasie rzeczywistym. Walizka po prostu wzmacnia sygnał kluczka... Ale teraz są już urządzenia które wykorzystują błędy w systemie keyless i otwierają auta całkiem bez kluczyka
@Micno: czy samochód ma trąbienie na podwójny klik zamknięcia z pilota? Jeśli tak to jeździjcie po mieście i tak klikajcie, najlepiej z pilotem przyłożonym do 5-litrowej butelce z wodą - tym sposobem zwiększasz zasięg pilota (sprawdź jak to działa na aucie które jeszcze masz).
@Micno: Rozumiem ze ubezpieczona na wypadek kradzieży? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@lubieczipsy_: Pewnie był i co z tego? Proszę, oto troche pieniędzy z ubezpieczenia, jak pan zamówi teraz auto w salonie to będzie do odbioru w listopadzie 2023.

i do tego się w miarę wyróżnia swoim niebieskim kolorem


@Micno: Sprawa przykra jak najbardziej ale jedna uwaga - niebieski kolor to chyba najpopularniejsza konfiguracja w Sportage
@Micno: bardzo współczuję. Sam kupiłem kilka tygodni temu tegoroczny model Sportage i pierwsze co zrobiłem to zamontowałem dodatkowy immobilizer (CanLock). Oczywiście zdeterminowany złodziej i tak ukradnie ale nie w kilka minut
"stygnąć".


@czachon: Czemu miałoby to stygnięcie służyć? Do gps są jammery. Takie "stygnięcie" przecież byłoby niezmiernie ryzykowne dla złodzieja i zwiększało szanse wpadki. To, że nic takiego się nie dzieje, potwierdzają tylko znalezione dziuple, gdzie samochody ukradzione dzień, czy dwa wcześniej już są porozbierane. To jakiś mit. Może na początku funkcjonowania gps jacyś amatorzy tak robili, ale to dawno i nieprawda.