Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Megawonsz_dziewienc: no po monoblocku to ja bym się aż takiej wydajności nie spodziewał, na razie chodzi 45 minut i zbiła 1 stopień, jak dla mnie jest spoko, znam wady tego rozwiązania i wiem czego się spodziewać, to jest klimatyzacja z Lidla za 799 cebulionów, zależało mi tylko na tym, żeby w największe upały chociaż w jednym pomieszczeniu przetrzymać do wieczora
@sroka22:
"nie można tak robić, bo za mało zarobią!"
No wlasnie zarobią, za pare lat na chacie i tak bedzie pewnie spilit, a jak nie to i tak jest to promo klimatyzowania się;)
W tym sezonie z 6sciu klientów mialem co wlasnie się przesiadło z przenośnych.
Powod 1: apetyt rosnie..
Powod 2: niektórym średnio dziala.

Generalnie: 100x lepsza taka klima niż brak klimy;)
Pozdro
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Tego typu klimy to tak naprawdę wentylatory dmuchające zimnym powietrzem. Bardziej chodzi o ten zimny powiew niż o zbicie temperatury bo z tym jest kiepsko, długo zbija a po wyłączeniu zaraz jest tak samo gorąco w pokoju.
@StanislawAniol: ja w monobloku dokonałem chałupniczej przeróbki na dwie rury i przy dzisiejszych 33 stopniach na dworze i oknach na zachód mam radosne 24-25 w pokoju ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale jak mają być takie lata jak to, to przestanę się martwić spółdzielnią i zamontuje splita, bo jednak mono to finansowo nie ma sensu w tych czasach.
@StanislawAniol: Bardzo ogólnie: klik Wszystko zależy od budowy urządzenia i czasu, który chcesz poświęcić. Nie zrównoważysz taką przeróbką w pełni różnicy ciśnień i zawsze coś będzie wpadać (dlatego np. w bloku lepiej otworzyć w kuchni okno, zamiast próbować wszystko zablokować i narazić się na zaciąganie powietrze z wentylacji xD), natomiast różnica jest zauważalna i rośnie wraz z rosnącą temperaturą na zewnątrz (nie mam pewności dlaczego, ale chyba cieplejsze powietrze z zewnątrz