Wpis z mikrobloga

Szukam laptopa do 3500 złotych, ogólnego zastosowania z naciskiem na pracę związaną z programowaniem i ewentualnie jakieś rzeczy związane z grafiką 3D.

Czy Lenovo Legion 5 z Ryzen 5 5600H, 16GB RAM, i GTX 1650 będzie dobrym wyborem? Podzespoły w tym budżecie wyglądają super, tylko nie wiem czy nie ma jakichś wad których nie da się określić po parametrach.

#komputery
  • 8
@cagogsg: W tej cenie nic sensownego z RTX 3050 nie znalazłem. I też nie wiem czy aż taka karta graficzna będzie potrzebna. Chcę żeby ten laptop był pełnoprawną stacją roboczą zdolną do wszystkiego, ale jednak od konkretnego grania mam komputer.
@cagogsg: Lenovo Legion 5 właśnie świetnie się prezentuje tylko akurat ciężko go w tym budżecie dostać, na morele już w tej cenie go nie ma, a xkom wycofuje oferta po ofercie. Ale mam wrażenie że w przypadku Legiona dopłacam za markę, bo w tej cenie albo podobnej można dostać laptopy o lepszych podzespołach. Tylko ciężko znaleźć jakieś recenzje czy testy, bo bardzo często dany model ma miliard konfiguracji.
@cagogsg: Okazuje się że masz pełną rację co do Legionów, zasilacz jest ogromny. Jest porównanie na YT, Legion + zasilacz 3.5 kg, HP + zasilacz 3 kg.
To w zasadzie skreśla Lenovo Legion, to prawdopodobnie świetny laptop jeżeli po prostu stoi na biurku, jeżeli zdarza ci się gdzieś chodzić z laptopem to po prostu taki duży i ciężki zasilacz będzie uciążliwy.