Wpis z mikrobloga

Planuję zakup telewizora i właściwie byłem już zdecydowany na technologię OLED, ale no właśnie.
Niższa jasność i wypalanie to te argumenty, które nie dają mi spokoju. Lubię mieć ciągle załączony telewizor, puszczam sobie jakieś TVN24 albo jakiś zwykły program w tle, żeby coś grało i sobie pracuje. Wyczytałem, że w ten sposób juz po paru miesiącach ekran się może wypalić, czego raczej bym nie chciał.
TV w dość nasłonecznionym pokoju, więc też na dobrej jasności mi zależało no i tu znów ponoć OLEDy kiepsko.

Nie wiem może trochę przesadzam, bo nigdy TV z OLEDem nie miałem, ale różne opinie słyszałem.

Co Mirki doradzą?
Olać OLED czy jednak nie jest tak źle, bo szczerze mówiąc obraz robi niesamowite wrażenie, więc na wieczorne seanse byłoby idealnie. Jak to u Was wyglądało po dłuższym użytkowaniu?
Dodam, że to OLED raczej z niższej półki (ok. 5000 zł)

#tv #telewizory #oled #qled #rtv #samsung #philips #lg
  • 9
@Nomada29: Nie wiem jak to w telewizorach wygląda i jaką mają żywotność takie OLEDy, ale mój brat w swoim telefonie Samsungu S20 FE miał wypalone po pół roku górną belkę z baterią, powiadomieniami itp. więc coś w tym jest że ciągle włączony ekran jest narażony na takie coś. Telewizory QD OLEDY chyba już są odporniejsze na to, ale to dość nowa technologia i telewizory po 10 tysięcy startują więc drożyzna.
Lubię mieć ciągle załączony telewizor, puszczam sobie jakieś TVN24 albo jakiś zwykły program w tle, żeby coś grało i sobie pracuje. (...)

TV w dość nasłonecznionym pokoju


@Nomada29: OLED nie jest dla ciebie w takim razie. Tym bardziej, że tańsze OLEDy nie mają nowszych matryc bardziej odpornych na wypalanie i nie mają dodatkowej warstwy rozpraszającej ciepło. W twoim przypadku poszedłbym w jakiegoś LEDa. Choć budżet niewdzięczny. Nie wiem jaki rozmiar chcesz,
@Drmscape2 Dzięki. Odpuszczę sobie ten OLED. 55 cali chcę kupić. Tego modelu, który poleciłeś niestety już nie ma :( QE55QN85A jest jakiś na promce, ma sporo opinii pozytywnych, ale to chyba półka niżej do tego co poleciłeś?
@xspeditor: miałem bardziej na myśli to, że OLED będzie puszczany w tle, w domyśle na tym samym kanale i to informacyjnym. Przez to, że będzie słonecznie, to będzie chodził na maksymalnej jasności w SDR, a to najmniej zdrowa sytuacja dla żywotności OLEDa. Ja bym nie ryzykował.
@Drmscape2: a to masz racje, nie ma to sensu. A jeszcze gdy żródłem nie jest 4k to można się nawet na C1 zdenerwować, bo przy 65calach i 3 metrach odległości połowa polskich serwisów VOD jest nieoglądalna (króluje w tym Player od tvn).
@Nomada29 zawsze możesz wykupić dodatkowe ubezpieczenie że ci wymienia w razie wypalenia, chociaż coraz nowsze modele są na to odporne, obojętnie jaki LED, Qled i inne nie będzie miało jakości obrazu Oleda.