Wpis z mikrobloga

#rower

Kupiłem nowy rower z hamulcami tarczowymi hydraulicznymi. Na obu kołach okładziny minimalnie trą (słychać, choć nie widać spowalniania koła). Jest szansa, że hamulce się dotrą jak zacznę nim jeździć czy od razu muszę je lepiej wyregulować? Kellys phanatic 70.
  • 15
@Nie_znany: @Wyrewolwerowanyrewolwer:

Niestety ta operacja nie pomaga. Jak zacisk jest luźny to nie haczy, jak go zakręcam to już tak - natomiast wszystko przez dolną śrubę. Jak ją dokręcę lekko (nie do końca) to jest ok. Jutro spróbuję pojeździć bo czytałem, że w nowym rowerze to normalne i może się ułożyć.
@Fermiol Jak nie idzie ustawić przez ściskanie klamki to trzeba na oko. Ustawić rower na stojaku albo do góry kołami przed jakimś jasnym tłem i ustawić równe odstępy między klockami. Łatwo zauważyć wtedy czy tarcze są równe.

U mnie obie nowe tarcze SLX przyszły z niewidocznym biciem na pierwszy rzut oka, ale widocznym jak się popatrzyło centralnie między klocki.
@Wiciu553: Nie ważne jak ustawię zacisk gdy jest luźny, w momencie dociągania śrub do ramy roweru (chodzi o dolną) zaczyna haczyć. Jeżeli dolna jest nie dokręcona na maxa to jest ok.