Wpis z mikrobloga

Oglądam sobie losowy odcinek kuchennych rewolucji do obiadu a tu taka perełka.

Właściciel restauracji, pilot samolotu, który sobie hobbystycznie lata swoimi zabawkami, płaci 3 zł/h pracownikom, którzy pracują u niego po 48h ciągiem "żeby zarobić".

Czy jest piękniejsza definicja kapitalizmu? Boże jak ja tęsknię za tymi czasami kiedy pracownicy zarabiali tyle na ile wyceniał ich RYNEK, a nie 70 letni karłowaty prawiczek chory z nienawiści.

#bekazpisu #kapitalizm #restauracja #kuchennerewolucje #gospodarka #zarobki #januszex #telewizja
Pobierz s.....u - Oglądam sobie losowy odcinek kuchennych rewolucji do obiadu a tu taka pereł...
źródło: comment_1661270882o6WHvNwOCM3j1za05VL8nH.jpg
  • 21
@sikalafou: w 2013 czy 2014 roku to zarobki po 5-6 zł za godzinę wcale nie należały do rzadkości. I co ma do tego #bekazpisu skoro wtedy rządził Rudy z ekipą? :)
Sam pracowałem w gastro, w wojewódzkim mieście na zachodzie Polski i zarabiałem 6.50 na godzinę, na umowę zlecenie ofc, a co dopiero Przasnysz.
przecież mi się to podoba xD mój post zabrzmiał ironicznie? Nie pisałem go ironicznie. Serio bym chciał żeby gospodarka i płace same się regulowały


@sikalafou: Tylko jest pewien poziom płac poniżej którego należałoby uznać to za wyzysk - i tego powinna pilnować pensja minimalna. Jeśli ktoś pracuje na cały etat i jego pensja jest poniżej minimum socjalnego (które jest dzisiaj gdzieś w okolicach 1200-1500 zł), to to jest moim zdaniem wyzysk
Tylko jest pewien poziom płac poniżej którego należałoby uznać to za wyzysk - i tego powinna pilnować pensja minimalna. Jeśli ktoś pracuje na cały etat i jego pensja jest poniżej minimum socjalnego (które jest dzisiaj gdzieś w okolicach 1200-1500 zł), to to jest moim zdaniem wyzysk i państwo powinno to wykluczać.


@sredni_szu: to nie powinno działać w ten sposób że państwo w to wkracza, bo w cokolwiek państwo wkracza to zawsze
@sikalafou: nie podniecaj się , jakbyś pojeździł po zabitych dziurach w Polsce to by cię 3zł/h nie zdziwiło , odpowiedź dlaczego ludzie pracują za 3 zł u tego gościa jest prosta bo nie maja lepszej perspektywy na zarobek . A polityczni chcą zniszczyć całe MŚP , koniec z konkurencją , reszta na etat do państwowego korpo lub prywatnego :) ,