Wpis z mikrobloga

Czytałem ten post i tak się zastanawiam - jak się dzielicie (o ile się dzielicie) wydatkami na życie? Oczywiście wspólne życie z mieszkaniem, a nie randki a mieszkasz u mamusi. U nas ja płacę rachunki wszystkie, a partnerka jedzonko.
W odp 2 (ja rachunki, partnerka jedzenie) może być odwrotnie ale się nie mieści w sondzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#zwiazki #sonda #sondyseby #pieniadze #finanse #rozowepaski #niebieskiepaski

Jak się dzielicie finansami?

  • 50% wszystko 46.3% (31)
  • Ja płacę rachunki, partner/ka jedzenie 9.0% (6)
  • Ja płacę za wszystko 14.9% (10)
  • Partner/ka płaci za wszystko 6.0% (4)
  • Proporcje nierówne (85%-15%) bądź podobne 3.0% (2)
  • Proporcje nierówne (70%-30%) bądź podobne 13.4% (9)
  • Inaczej (wpisz w komentarzu) 7.5% (5)

Oddanych głosów: 67

  • 5
@SebaD86: Można rzec wspólne konto ja zajmuję się opłatami i domowym budżetem różowa zakupami dnia codziennego, wydatki naszego wspólnego budżetu są pod moją kontrolą.
@SebaD86: nie mamy wspólnego budżetu, mieszkanie placimy na pół + ja dodatkowo internet
Za jedzenie - chodzimy razem na zakupy, wtedy płacę raz ja raz niebieski, ale jak np. Raz wyjdzie 200zl i on zapłaci, to nastepnym razem jak wyjdzie 100zl to ja place 2x za zakupy. Jak idziemy osobno to kazdy placi ze swojej kieszeni, nie rozliczamy sie potem, chociaż ja częściej chodzę na zakupy sama i kupuje rzeczy wspolne
@SebaD86: używam aplikacji budżetującej wydatki co wpakujemy do billiego to na pół z wypłat na następny miesiąc, brakuje w niej niestety jakiejś predykcji co w następnym miesiącu w zależności od tego jak było w przeszłości m/m, czasem jak jest srogi wydatek ( ubezpieczenie auta) to biorę to na siebie