Wpis z mikrobloga

@Cesarz_Polski: @Limonene: dużym plusem są jeszcze gotowe decki z wysokiej jakości naturalnymi nagraniami audio. Samemu też można pociąć sobie w Audacity np. cokolwiek z Youtube'a. Z tych różnych typów kart bardzo efektywne chyba są cloze (pic rel). A ta surowość może i odstrasza, jak ktoś się przyzwyczaił do wygodnych aplikacji webowych i pobudzających grywalizacji, ale w praktyce pozwala skupić się na tym co najważniejsze, oraz jest do bólu proste. Z
HansLanda88 - @Cesarz_Polski: @Limonene: dużym plusem są jeszcze gotowe decki z wysok...

źródło: comment_1661285197a9wcG2ezg941wZH9oj6f6L.gif

Pobierz
@Limonene: A nie mówiłem, że Anki to game changer ( ͡° ͜ʖ ͡°) I najlepiej tworzyć własne talie z różnymi kartami (z wypisywaniem odpowiedzi, bez, definicje, uzupełnianki - na reddit o tym dużo co i jak tworzyć).

@jmuhha: Również nie polecam gotowych talii, lepiej tworzyć własne talie w oparciu o słownictwo, które napotykamy (netflix, książki, podręczniki do własnej nauki). I sobie potwarzać co jakiś czas żeby
@Limonene:

Na jednej stronie wypisuje np. Końcówki rodzajników męskie (7) + przykłady

a na drugiej karcie
-age (le fromage, le garage, mais: la plage)
-ment (le vetement)
itd

I tak na zasadzie pamięciówki, więc nie wiem czy coś takiego Ci podejdzie. Sam próbuje wymyślić coś lepszego, coś z wpisywaniem, ale nie mam póki co pomysłu jak to dobrze połączyć. Jak wpadniesz na jakiś pomysł jak gramatykę ćwiczyć w Anki to podziel