Wpis z mikrobloga

Jak to jest że ŁKS płaci 60.000 zł za wynajem stadionu od MAKiS, a za udostępnienia go dla drużyny Dynama Kijów wołał 150.000 EURO ( czyt. 715.000 zł ) i to za mecz, a nie miesiąc użytkowania? Czy tyle kosztuje "doświadczenie" w organizacji imprezy na skalę krajową? Czy może ŁKS zagrał w grę Janusza i próbował w ten sposób podreperować swoje długi przekraczające 7 baniek? ( ͡º ͜ʖ͡º) Nawet gdy dodamy koszt wynajmu od miasta + ochronę (60k netto) + inne gadżety, za żadne skarby nie wyjdzie więcej niż 100/150k zł na mecz.

Dzięki zachłanności na piniążki, teraz będzie zarabiać na tym Cracovia. Warto było? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Teraz pozostanie opcja ratowania finansów na własnych kibicach na meczach ligowych które i tak świecą pustkami. ¯\_(ツ)_/¯

https://expressilustrowany.pl/finanse-w-futbolu-kto-w-lodzi-zarabial-na-meczach-dynama-kijow-ukraincy-rezygnuja-z-gry-w-lodzi/ar/c2-16785699

https://lodzkisport.pl/bez-sensacji-w-sprawie-najmu-obiektu-na-rzecz-lks-u/

https://www.sport.pl/pilka/7,65044,28441701,polski-klub-moze-zbankrutowac-ponad-7-mln-zl-dlugow-sytuacja.html

#lodz #krakow #pilkanozna #ligamistrzow #polska #ukraina
  • 29
oj pewnie najlepiej za darmo im wszystko dawać xd


@bardzogrubababa: Oczywiście że nie. Nawet gdyby chcieli mieć 100% przebitkę i zysk, można było interes zamknąć w 200k - wtedy każda ze stron jest zadowolona. No ale co tam, lepiej windować cenę by na tym finalnie stracić. Kraków dał dobrą ofertę na której jeszcze zarobi, za to ŁKS zostaje z długiem który będą pogłębiać kolejnymi kredytami. ( ͡º ͜ʖ͡
a co ma reperowanie budżetu ŁKS do stadionu miejskiego?


@mirkobiniu: Czytasz ze zrozumieniem?
ŁKS wynajmuje stadion od miasta. Miasto nie mające doświadczenia w organizacji stwierdziło że ŁKS ma na własną rękę to robić. Wiec tak zrobili że wystawili rachunek 2x700k za usługę. Finalnie zamiast dalej trzepać pieniądze ( normalne ), będzie to robić Kraków + zbierać profity. Jak ma się to do ratowania budżetu? Ano tak że ŁKS wydając 100-120k za
@SeriousDude:

ŁKS wynajmuje stadion od miasta. Miasto nie mające doświadczenia w organizacji stwierdziło że ŁKS ma na własną rękę to robić. Wiec tak zrobili że wystawili rachunek 2x700k za usługę. Finalnie zamiast dalej trzepać pieniądze ( normalne ), będzie to robić Kraków + zbierać profity. Jak ma się to do ratowania budżetu? Ano tak że ŁKS wydając 100-120k za organizację jednego meczu, otrzymuje resztę jako zysk... zysk który musi być przeznaczony
@SeriousDude dobra, zwracam honor. Wcześniej czytałem że wynajmuje od miasta a nie od ŁKS. tymczasem doczytałem że wynajmowali od ŁKS. To nieźle ŁKS spartolil. Cracovia zarobi, tym bardziej że całkiem fajny stadion. Chodziłem kiedyś na Cracovię za studentckich czasów.
Czyli rzucili zaporową cene żeby się w to nie pchać


@mirkobiniu: W co? W organizację kolejnego meczu? Niczym on się nie różni od ligowego, jedynie większa ilość ochrony... bo catering prezes, zarząd i goście co mecz u siebie zajadają na lożach vip ( ͡º ͜ʖ͡º) kwestia dogadania realnej kwoty, lecz po co? Lepiej na łapczywie pójść, bo kto wie... Ukraina... to może rząd da jakąś dopłatę
Cracovia zarobi, tym bardziej że całkiem fajny stadion. Chodziłem kiedyś na Cracovię za studentckich czasów.


@mirkobiniu: Jak coś w Krakowie operatorem stadionu jest Cracovia, w Łodzi MAKiS
W Krakowie

Cracovia > Dynamo Kiev

w Łodzi

MAKIS > pośrednik ŁKS > Dynamo Kiev

no i takim pośrednictwem miasto puściło po cichu milionową dotacja dla ŁKS, który ma chwilowe problemy z finansami :)

Pozdrawiam @hannazdanowska
Pobierz Radus - > Cracovia zarobi, tym bardziej że całkiem fajny stadion. Chodziłem kiedyś na...
źródło: comment_1661178579cjN8ECb1QtdCinmhGBXCuB.jpg
@c1nu: Kiełbaska z grilla? To jakiś profit z vipa miałeś. Na zwykłych sektorach dawali kawałek bagietki z podgrzaną parówkową nazywając to hot-dogiem inkasując 15 ziko ( ͡ ͜ʖ ͡) piwo stadionowe też po 14, a kubeczek wody 10 zł gdzie jeszcze bezczelnie nalewali ją z butelki po Nałęczowiance którą kupili w hurcie za mniej niż 1 zł, a butelka wystarczyła na 8 takich kubeczków. Frekwencja na
@SeriousDude: byłem na vipie, byłem na skyboxie, na różnych stadionach, ale takiej biedy to sie nie spodziewałem. I to jeszcze na meczu ligi mistrzów, parodia xD

+3


@SeriousDude: Gadasz o organizacji meczu i jakie to banalne a wziąłeś pod uwagę takie rzeczy jak np. zużycie murawy która już przez nadmiar spotkań oberwała ostro?
Stadion KSC nie wyjdzie dużo dużo taniej w końcowym rozliczeniu Dynamo.
Cena nie była powodem rezygnacji.
Cena nie była powodem rezygnacji.


@bez_napinki: Cena była głównym powodem i jest to oficjalne stanowiska Dynama Kijów. Dodatkowo zespół płacąc za jeden mecz 150.000 euro nawet nie otrzymał nawet możliwości przeprowadzenia treningów na boiskach ŁKS'u i musieli stacjonować w Uniejowie. Cracovia w cenie oferuje pełen pakiet. Jak to jest, że ŁKS'owi się nie opłacało za 715 tysięcy złotych , a Cracovia bez problemu za 250 tysięcy złotych jest w stanie zagwarantować
Słucham? 2 mecze Dynama, 11 meczy ŁKS i murawa już ma nadmiar spotkań i już ostro oberwała?


@SeriousDude: Ale wiesz że nie tylko ŁKS i Dynamo grali na stadionie ŁKS?

a nie marną ilością 4.400


@SeriousDude: ŁKS jest 4 w kraju pod względem sprzedanej ilości karnetów.

Poza tym zajmij się swoim #!$%@? widzewem a nie ŁKS, co Cię obchodzi jak ŁKS dogadał się z Dynamo.
U was nawet LM kobiet