Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jest mi głupio o tym pisać, ale zauważyłem, że bardzo ostatnio radzę sobie ze stresem, zawsze jak mam robić coś nowego w pracy to jestem "zesrany" dopytuje każdego o to samo 5 razy żeby mieć pewność, że nie zrobię tego źle. Też mam często problem ze skupieniem, potrafię zapomnieć o blachych rzeczach, albo boję się że o tym zapomnę,mimo iż pamiętam. Dodatkowo mamy dziecko, jak dziecko płaczę już bardzo Potężnie (zanosi się płaczem) to nie mogę znieść placzu , gdy już czara złości we mnie się przeleje to potrafię sam sobie dać w twarz. Po prostu boli mnie to że nie potrafię pomóc dziecku, a Ono nadal płaczę i coś mu dolega, a ja jestem bezradny. Nigdy nie myślałem o tym żeby robić sobie krzywdę, albo komuś, ale jak już nie mogę tych nerwów znieść to się policzkuje. Jest mi strasznie wstyd pisać to nawet jako anonim i rozmyślam aby iść na jakąś wizytę do specjalisty
Chyba potrzebuje pomocy.

#psychologia #terapia #depresja #nerwica
#anonimowemirkowyznania

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6302cf6d0b38baa9cfae2dad
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania:
co do specjalistów to nie wiem, pewnie by nie zaszkodziło,
w pracy zbieraj wszystkie wymagania, spisuj założenia itp w jednym miejscu i działaj wg tego planu
jeżeli chodzi o dziecko - to cóż, w pewnym wieku zanim jeszcze nie powie o co chodzi to będzie płakać, nie poradzisz, myślę że trzeba wtedy być blisko, przytulać, uspokajać - no i zapewnić powatrzalne warunki w ciągu dnia żeby wiedziało kiedy co po
@AnonimoweMirkoWyznania: Dziecko może płakać z różnych powodów, oraz mocno różnią się od Ciebie pod tym względem. Jedno moje dziecko płacze w sposób umiarkowany i łatwo je udobruchać, drugie ma( a raczej miało bo jest starsze) długie serie płaczu, które właściwie są nie do zatrzymania. Było to trudne i jest to normalne, że wchodzi to na psychikę. Pomogło mi uświadomienie sobie, że to co mogę dać temu dziecku w momentach histerii to
@AnonimoweMirkoWyznania: Wizyta u specjalisty nie zaszkodzi. Co się ostatnio znaczącego zmieniło w Twoim życiu? Nie wspominasz o żonie, jak wygląda Wasza relacja? Zmieniła się? Czy możesz liczyć na kogoś jeszcze? rodziców?

Dbasz o proaktywne "zbijanie" stresu? Regularne odżywanie? Regularny wysiłek fizyczny? Regularny sen? Regularny kontakt z innymi ludźmi? Regularny wypoczynek od pracy?

Dziecku coś dolega? Płacz to takie "wołanie" a nie jednoznaczny objaw cierpienia. Czasami ludzie utożsamiają płacz z cierpieniem i
@AnonimoweMirkoWyznania: możesz mieć nerwicę, jeśli masz małe dziecko, to znaczy, że dużo się w Twoim życiu zmieniło i doszedł stres i to pogłębiło jakiekolwiek wcześniejsze problemy. idź do lekara, zacznij nawet od rodzinnego jeśli w miarę ogarniety i możesz szczerze porozmawiać.