Wpis z mikrobloga

Za nami udane mistrzostwa Europy w lekkiejatletyce i innych sportach. Gratuluję sukcesów wszystkim polskim sportowcom.

Przy okazji zapewne znów pojawi się mnóstwo narzekań. Że piłkarze gówno grają, ale zarabiają miliardy. Że czemu nikt nie da tym czy tamtym.

Otóż moi drodzy, wszystko jest w Waszych rękach i nogach.

Wystarczy wybrać się na odpowiedni stadion/arenę zawodów, zapłacić za bilet i wesprzeć w ten sposób tych sportowców. Wybrać chociaż odpowiedni kanał w tv. Ale nie przy okazji IO, MŚ czy ME. Tylko częściej, kiedy stawką nie są medale. Ale wtedy niestety stadiony są często pustawe. Oglądalność znikoma.

A na piłce? Może i taki Widzew gówno gra - ale prawie 20 tyś. ludzi jest na każdym meczu. Na innych stadionach również - jak nie 15 tyś, to 10, może chociaż 8. Kibic piłkarski jest wierny i wytrwały.

Sponsorzy nie są debilami. Jeśli będzie odpowiednie zainteresowanie to chętnie przerzucą swoje środki. Bo taka Pia Skrzyszowska czy Ada Sułek jest pewnie nawet lepszym potencjałem marketingowym niż nie wiem, Kamil Glik czy Kamil Grosicki chociażby.

#pilkanozna #sport #lekkoatletyka
  • 1
Bo taka Pia Skrzyszowska czy Ada Sułek jest pewnie nawet lepszym potencjałem marketingowym niż nie wiem, Kamil Glik czy Kamil Grosicki chociażby.


@rooger: Nie no #!$%@?, bez przesady xD Pomijając wszystkie inne czynniki i poziom sportowy, to Kamil gra przez 90 minut, a Pia biegnie przez kilkanaście sekund. I choćby tutaj już się potencjalna wartość marketingowa rozbija.