Wpis z mikrobloga

Czy jest jakiś sklep ze wszystkimi gemami do przedmiotów w PoE? Bo wziąłem sobie jakiś build, tam są jakieś gemy na spelle i inne takie że niby na start to powinno być a nie dostałem tego nigdzie ani nie miałem do wyboru i latam z jakimiś słabymi spellami.
Więc jak ma wyglądać zbieranie gemów i przedmiotów do builda? Bo z przedmiotami domyślam się że podobnie, no latam z tym co dają a nie to co mam mieć w buildzie, jedyne co z buildu to drzewko umiejętności.
Jestem początkujący więc nie wiem co i jak tutaj.
#pathofexile
  • 9
@Amenotejiikara: Możesz kupować gemy u npców w mieście, ale masz ograniczony wybór - niektóre gemy mogą kupować tylko wybrane klasy postaci. Także wybór tam masz jakiś na pewno i coś dla siebie możesz znaleźć, ale jak chcesz jakieś gemy, które nie są dostępne dla twojej klasy, no to musisz poczekać do 3 aktu albo kupić od kogoś
@Amenotejiikara: Masz kilka możliwości co do itemków.
Jeśli w buildzie masz w wymogach żółte itemki i nie są one jakieś przesadzone, to jest szansa, że Ci dropną w trakcie gry (np taki itemek jaki chcesz bez jednego parametru, który możesz w swoim hideoucie wykrafcić). Jeśli jednak to dosyć specyficzne itemki lub pomarańczowe (legendarne/unique) to jedna z możliwości to: https://www.pathofexile.com/trade.

Tam możesz wyszukać item, który potrzebujesz. To taki "sklep" można powiedzieć. Gracze